Тест дня. Яке ти пиво

В Міжнародний день пива перевірте себе: що ви знаєте про хмільний напій, який посідає 3 місце за популярністю в світі, після води і чаю.

Це свято, яке щороку відзначають в першу п'ятницю серпня, насправді хоч і називається "міжнародним", звання офіційного ще не отримав. А тому і святкуються його без особливого розмаху (почали тільки 2007-го). Але через півтора місяця після нього - справжній День пива, який відзначають вже більше 500 років. І ось його історію кожен любитель хмільного напою повинен знати.

19 вересня 2020-го на лугу Терези (колись це був справді луг, а зараз - площа в самісінькому центрі Мюнхена) почнеться одне з найвеселіших свят у світі, знаменитий пивний Октоберфест. І навіть коронавірус його не відмінив. Принаймні поки що.

За традицією, право пригостити своїм пивом на святі мають тільки 6 суто місцевих, баварських пивоварних брендів. І тільки під час фестивалю і тільки на ньому можна спробувати спеціальне Октоберфестівське/Березневе (Марцен) пиво.

Як можна здогадатися, його варять у березні, а подають у жовтні. Процес дотримується згідно із "Законом про чистоту пива" 1516 року: баварські пивоварні повинні використовувати тільки три інгредієнти: воду, хміль і ячмінь. Про дріжджі в законі - ані слова, бо про їхнє існування в XVI столітті ніхто й не знав. Але закон є закон: варять так і донині. Пиво доволі міцне - до 6%.

Сам же Октоберфест вже давно вийшов за межі Мюнхена і проводиться по всьому світу. Так, справжнього баварського не скрізь спробуєш, але саму атмосферу свята можна влаштувати будь-де, був би настрій. І пиво!

Пройди наш традиційний #тест_дня і, залежно від результату, дізнайся: який ти із сортів пива?

Андрій Римський
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту