Тест. Як добре ти знайомий з творчістю поета "Сашка Гарматіна" про Україну

Пройди експериментальний тест від "Йоду" на знання поезії Олександра Пушкіна в перекладі на українську.

6 червня - День журналіста в Україні, а також 220-річчя поета Олександра Пушкіна. Який теж може вважатися журналістом, певною мірою. І, до речі, про Україну він теж писав. Треба сказати, писав доволі суперечливо, але все ж талановито - цього у нього не відняти ("Ай да Пушкін, ай да сучий син!"). 

"Тиха украинская ночь.

Прозрачно небо. Звезды блещут.

Своей дремоты превозмочь

Не хочет воздух. Чуть трепещут

Сребристых тополей листы".

А ще вірші Пушкіна гармонійно звучать українською. І, наприклад, "Я помню чудное мгновенье..." в перекладі Володимира Сосюри на смак деяких навіть красивіший за оригінал.

"Я пам'ятаю мить чудову,

Коли мені з'явилась ти,

Як привид, сповнений любов'ю,

Як геній чистий красоти.

В сумній, холодній безнадії,

В людській тривожній метушні,

Звучав твій голос, наче мрії,

Ти часто снилася мені".

Або ось це, у перекладі Миколи Чернявського:

"Я вас кохав мовчазно й безнадійно,

Боявся вас і потай ревнував;

Я вас кохав так ніжно і так мрійно,

Як дай вам Бог, щоб інший вас кохав!"

Так, у численних листах Пушкіна не раз миготів зневажливий термін "Малоросія", але у віршах і поемах про Україну писав саме як журналіст - вони досить документальні.

А читаючи рядки про пейзажі природи України, або фрази з вуст персонажів поем, Пушкіна і поготів можна прийняти за "літературного бандерівця"! Не вірите? Пройдіть наш тест на знання творчості "Сашка Гарматіна" - переконайтеся!

"Йод" вирішив провести експеримент: як добре ви знайомі з творчістю Пушкіна саме українською, в перекладі, та чи вгадаєте ви фрази поета в знайомих віршах.

У віршах, які мають певне відношення до України, вставте зашифроване слово або фрази замість пропущених, як, на ваш погляд, має бути в оригіналі - і дізнайтеся результат.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту