Тисячі молюсків, які зварилися живцем, викинуло на узбережжя Нової Зеландії

Photo by Peter Secan on Unsplash

Житель Нової Зеландії Брендон Фергюсон минулого тижня прогулювався пляжем Маунгануі-Блафф, розташованому на Північному острові, разом з друзями. Молоді люди хотіли зібрати мідій собі на вечерю, проте на березі вони наткнулися на цілий "килим" з мертвих, наче зварених живцем молюсків.

"Пахло протухлими морепродуктами. Деякі мушлі були порожніми, в інших були мертві мідії, а деякі просто плавали біля берега. Загалом там було близько пів мільйона мідій і мушель", - розповів хлопець.

Фергюсон припустив, що причина загибелі морських мешканців - у потеплінні океанської води, низьких полуденних припливах і високому тиску. Ендрю Джеффс, вчений з Університету Окленда, згоден з Фергюсоном. Він пояснив, що, скоріше за все, мідії загинули через "тепловий стрес", спричинений спекотною погодою і відливом у середині дня, коли сонце було в зеніті і нагрівало океан особливо сильно. Більш того, заявляє дослідник, оскільки температура води продовжує підвищуватися, невдовзі молюски в цьому регіоні можуть зовсім зникнути.

Його побоювання підтверджує і звіт уряду Нової Зеландії за 2019 рік, згідно з яким за період 1981-2018-х температура поверхневих вод в чотирьох новозеладнскіх регіонах піднімалася на 0,1-0,2 градуса кожне десятиліття. Зміна клімату призводить до потепління океану, вбиває морські рослини і тварин та руйнує місця їхнього проживання.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту