Трамп підписав указ про освоєння Місяця і Марса - в Росії вважають, що це захоплення планет

Фото: WikiImages, Pixabay
Здається, нас чекає скандал космічного рівня.

Президент США Дональд Трамп підписав указ про право США комерційно освоювати ресурси на Місяці, Марсі та інших небесних тілах. Указ Трампа опублікований на сайті Білого дому. Згідно з документом, "американці повинні мати право займатися комерційним дослідженням, видобутком і використанням ресурсів в космічному просторі відповідно до застосовуваного законодавства", пише TJournal.

США вважають космос "юридично і фізично унікальною областю для людської діяльності" і не розглядають його як суспільне надбання. Тому влада планує "стимулювати міжнародну підтримку видобутку і використання ресурсів в космосі".

На указ дуже бурхливо відреагували в РФ. Державна корпорація "Роскосмос" опублікувала відповідь на рішення Трампа, де назвала дії американської влади "спробами експропріації космічного простору і агресивними планами щожо фактичного захоплення територій інших планет"

Заступник гендиректора "Роскосмосу" з міжнародного співробітництва Сергій Савельєв сказав, що такі плани шкодять плідній співпраці:

"В історії вже були приклади, коли одна країна вирішила почати захоплювати території в своїх інтересах - всі пам'ятають, що з цього вийшло".

Зазначимо, що в 1979 році Генасамблея ООН прийняла Угоду про діяльність держав на Місяці та інших небесних тілах, але в США не визнають цей документ. У ньому йдеться, що "дослідження і використання Місяця є надбанням всього людства і здійснюється на благо і в інтересах всіх країн", а держави можуть досліджувати Місяць і використовувати його відповідно до міжнародного права.

В указі Трампа стверджується, що США не підписували угоду і не вважають її ефективною. Крім того, США звертають увагу, що документ ратифікували лише 18 країн.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту