Трансгендерний скандал по-українськи: чому ЛГБТ-спільнота образилась на Ольгу Фреймут

Травесті-діва Монро та її оточення обурюються з приводу гомофобних (на їхню думку) висловлювань ведучих телешоу "Роман з Ольгою", а одна з учасниць звинувачує програму в цинічному обмані.

Один з останніх випусків ток-шоу "Роман з Ольгою" (ведучі - Роман Кадемін і Ольга Фреймут) на "Інтері" був присвячений темі "Трансгендери". Від імені трансгендерів виступала - головна героїня Марго Бєлова (екс-Віталій), а гостями студії стали травесті-діва Марлен Шкандаль, представниця ЛГБТ-спільноти Ірина Тернова і трансгендерна співачка Зіанджа (екс-Борис Апрель).

Подібні дискусії вже не рідкість на нашому ТБ, тому й ця програма особливого ажіотажу, на перший погляд, могла б і не спричинити. Але ЛГБТ-спільноту обурило те, що весь випуск програми був побудований навколо епатажності Марго, яка зізналася: вона спить з одруженими чоловіками за гроші, щоб купити ліфчик і косметику. А про реальні проблеми і переживання, через які проходять трансгендери, було сказано дуже мало.

Як Монро та Шкандаль таки здійняли "шкандаль"

Скандал здійнявся після того, як цій темі присвятила пост у Фейсбуці травесті-діва Монро (Монрітта Хачатурян):

"Напевно, реальні трансгендерні люди б'ються в істериці від обурення і сміху після перегляду цього дешевого спектаклю з паршивими акторами в головних ролях, включаючи ведучих😆😟

Гаразд, років десять тому подібні "шокуючі","скандальні "історії викликали інтерес у бабусь в селі, але сьогодні, в 2019 році, коли навіть найстійкіший щодо нестандартних жінок бренд Victoria Secret анонсував в своїх рядах модель-трансгендер, розглядати трансгендерів через призму "зсув по фазі" - дичина дика 🙈🙊🙉"

До обговорення програми одразу долучився один з тих, хто був у студії на зйомках скандального випуску "Романа з Ольгою", - Олександр Данілін, який виступає в жіночому образі під псевдонімом Марлен Шкандаль:

"Котю, це ще рубана версія! Всю найбільшу дичину не вставили, - написав він у коментарях. - Після того, як Зіа (Зіанджа - ще одна з гостей студії. - Авт.) і я влаштували розбір польотів після зйомок, редактори виключили при монтажі багато образливих реплік, питань і висловлювань. За це їм велике спасибі". 

А у себе на сторінці Шкандаль дав детальніший огляд. Зокрема, його образила поведінка ведучих - Ольги Фреймут і Романа Кадеміна:

Марлен Шкандаль.

"Те, що тема програми гостра і потребує розкриття для суспільства - факт. Але цього не сталося повною мірою, хоч як я не намагався переспорити ведучу… Саме ці моменти, коли ми ніби як починали говорити предметно, до ефіру не потрапили. Ведучі раз у раз намагалися показати все у викривленому світлі з гомофобним підтекстом, плутаючись у термінології, а головна героїня своєю історією і лексикою ніяк справі не допомагала".

"Я не трансгендерний чоловік, а жінка"

Ще однією героїнею програми стала Ірина Тернова з Миколаєва. В юності вона служила в міліції, вийшла заміж, народила двох дочок. Але згодом зрозуміла, що це все не її. Нині жінка працює спортивним тренером і щаслива в стосунках з коханою. Діти її рішення підтримали.

Нинішня Ірина мало схожа на миловидну білявку, якій була колись, але чоловіком себе не вважає. У коментарях "Йоду" жінка стверджує, що на проєкт її заманили обманом.

Ірина Тернова.

- Історія почалася з того, що в Фейсбуці мені написала Анастасія Литвинова, яка назвалася журналісткою телеканалу "Інтер" і запропонувала участь у програмі "Роман з Ольгою" з темою про мужніх жінок і жіночних чоловіків. Я погодилася, - розповідає Ірина. - На знімальному майданчику перше питання Ольги Фреймут, чому я вирішила стати чоловіком, мене одразу шокувало. Що означає чоловіком? Звідки така інформація?

Я дала розгорнуту відповідь, у якій пояснила свою позицію. Я народилася з відчуттям, що я хлопчик, але з віком зрозуміла, що Творець не помиляється. Ми - це не тільки наше фізичне тіло. Ми - це насамперед наша душа, яка з кожним втіленням відпрацьовує помилки минулого, щоби досягти досконалості.

Розумію, що зараз я в жіночому тілі, бо погано вчиняла у стосунках із жінками в минулих життях. Приймаю це та не відмовляюся від того, що я жінка.

"Інтер" вважає таке пояснення непотрібним і майже все вирізав. Адже назва цього випуску - "Трансгендери". А це ті, хто не приймає свою біологічну стать. 

Я ж ніяк не вписувалася у формат з такою відповіддю. Хіба що мій зовнішній вигляд говорив про мене, як про чоловіка. Тому ці мої слова були видалені.

Обман і претензії до вибору головної героїні/героя

Остаточно Ірина зрозуміла, що її обдурили, тільки наприкінці зйомки. Вона була ще в студії, коли ведучі записували підводку до випуску й говорили, що в програмі ітиметься про тих, хто хоче змінити свою стать.

- Сказати, що я була шокована - нічого не сказати, - продовжує Ірина. - Я підняла руку і попросила слово. Сказала, що звертаюся до всіх телеглядачів, до своїх друзів і найголовніше - до своїх дітей. Вони мають знати, що в своєму житті я нічого міняти не збираюся. У цій компанії я - ​​випадкова людина. Але й це видалили.

Після того, як я сказала, що подам на них в суд за приниження моєї честі й гідності, редактор Ксенія (прізвища не знаю) запевнила, що внизу під моїм прізвищем напишуть, що я не збираюся змінювати стать (і зробили це. - Авт. ).

Весь же записаний матеріал, який свідчив про те, що я - не трансгендерний чоловік, був вирізаний на догоду темі передачі - "Трансгендери".

Як і в багатьох обурених представників ЛГБТ-спільноти, у Ірини є претензії і до вибору головної героїні програми. Нею стала Марго Бєлова (екс-Віталій), яка в студії зізналася, що бере гроші за секс з одруженими чоловіками. Гугл і Фейсбук людини з таким ім'ям не знаходить, тому в деяких навіть закралася думка, що це "фейк".

- Тема передачі цікава. Але головна героїня Марго - агресивна особистість, яка намагається епатувати на своїй трансгендерності. Все так примітивно, що слухати нічого. Базар-вокзал. Розумні думки інших учасників (Давид до них не відноситься) залишили по мінімуму, - каже Ірина. - Сподіваюся, моя розповідь допоможе комусь уникнути чергового обману з боку ТБ.

Замість післямови

Представники ЛГБТ-спільноти вважають: висвітлювати цю тему на телебаченні треба, але не в такий спосіб.

За словами Ірини, у цій програмі треба було показати трансгендерність і те, як людина вирішує цю задачу. Життєві історії трансгендерного чоловіка та трансгендерної жінки, які зробили перехід. Історії тих, хто схожий на протилежну стать, але ідентифікує себе зі своєю біологічною статтю, як та ж Ірина, і приклади досягнення цієї гармонії всередині:

- Такий формат передачі допоміг би тим, хто відчуває себе народженим не в тому тілі, розібратися в собі і, можливо, зрозуміти: не обов'язково змінювати стать, щоб знайти себе.

У прес-службі телеканалу "Інтер" поки що відмовляються коментувати скандал навколо програми.

Ольга Ліцкевич
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Аля Олеговна
Я не буду комментировать всю передачу так как не досмотрела. Мне хватило фразы Маргариты, что транссексуализм это ошибка природы. Я сама трансдевушка и я этим горжусь. То что эпиляция не помогает это чушь, я вообще без гормональных препаратов. Для того чтоб ввглядить как девушка, мне достаточно 1 тысячи в два месяца. У меня есть повседневный макияж (простой, лёгкий) и на выход (яркий). Мне нравится быть ярко, но не для того чтоб нравиться или что-то доказать, это делаеться только для себя, люди пускай смотрят и судят, на то они илюди. Но я не ошибка природы, ошибка природы Маргарита.
31 жовт 2019 р., 01:37
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту