Треба менше їсти: у світовому океані закінчується риба

Фото: John Salzarulo / Unsplash
Морепродуктів, через кліматичні зміни, на всіх скоро може не вистачити

Дослідження журналу Science в березні показало, що за дев'яносто років (з 1930 до 2010 рік), морське промислове рибальство зменшилася на 4,1%! А в деяких приморських регіонах очікується зменшення на цілих 35%.

Причина не в тямовитості риб, які навчилися не потрапляти в тенета і на гачки, а кліматичні зміни та зростання населення. Ще у 2016 році ООН попереджала, що риба вже є частиною раціону більше половини населення планети Земля. Це не відбулося раптово, проти ночі понеділка: поступово дедалі більше людей почали вживати рибу, як джерело білка.

Зменшення населення нашої планети найближчим часом точно не очікується, а в світлі глобального потепління, яке загрожує "закип'ятити" світовий океан, перспективи риб є зовсім не райдужними.

На жаль, сумні новини у нас не закінчуються: вчені журналу Science на одних рибах не зациклювалися. Вони зазначили, що з 1980 року зміни в кліматі стали причиною зменшення світового виробництва кукурудзи, а полювання на китів, акул і тунця ведуть до їхнього абсолютного винищення.

Єгор Бахарєв
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту