Тривале рукостискання негативно впливає на відносини, - вчені

Фото: Pexels
Такий жест - нещирий, награний та викликають тривогу. От вам і висновок.😳

Шотландські вчені зробили неочікуваний висновок: тривале рукостискання - штука шкідлива. Такий жест може зіпсувати відносини між людьми, як ділові, так і особисті. Він здається вченим нещирим, неприроднім та викликає тривогу. Про це пише BURO, посилаючись на дослідження, опубліковану у журналі Perceptual and Motor Skills.

Фото: Pexels

У шотландському Університеті Данді на факультеті соціальних наук провели експеримент. 34 людини заповнили анкету про свою роботу та очікування в кар'єрі. Потім один з дослідників вітав їх трьома способами: коротким рукостисканням, рукостисканням тривалістю понад 3 секунди та взагалі без нього. 

Потім вчені відзначили, що після тривалого рукостискання піддослідні рідше посміхались, проявляли тривогу та недовіру. Така реакція рідше проглядалась у людей, яких вітали трисекундним потиском руки, ці люди сприймали такий жест природньо. А піддослідні, яким не тисли руки залишались в тому ж емоційному стані, що і були.

Керівник дослідження доктор Емес Надь каже: "Рукостискання є особливо важливим привітанням і можуть мати довгострокові наслідки для відносин, які ми формуємо". Надь також зазначив, що політики особливо люблять довго тиснути руку співрозмовникові з метою демонстрації теплоти відносин або авторитету. Однак, згідно з результатами дослідження, вони з самого початку ставлять під загрозу подальші відносини.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту