Фото: Aarón Blanco Tejedor/Unsplash

Тривожні люди відчувають стрес від відпочинку, - психологи

І це підтверджується з року в рік.

У 1983 році з'явилося дослідження, в якому психологи вперше встановили, що тривожні люди взагалі не вміють розслаблятися.

Команда вчених запросила 14 добровольців, які постійно напружені, і запропонувала їм спробувати відпочити. Одна група розслаблялася за допомогою медитації, інша - вдаючись до прогресивної релаксації - техніці, за допомогою якої потрібно покроково напружувати й розслабляти певні групи м'язів.

Після медитації рівень напруги у піддослідних не тільки не впав, але навіть підвищився на 54%. На третину більш напруженими стали й ті, хто практикував релаксацію, зазначає Ніж.

В іншому дослідженні психологів з Массачусетської лікарні йдеться, що тривожні люди, навіть будучи спокійними напередодні, раптово відчувають стрес, коли їх тіло починає розслаблятися. Їхній пульс частішає, тіло потіє, а руки починають нервово переминати пальці.

Психологи вважають, що це відбувається через острах таких людей втратити контроль над собою. Також такі люди можуть боятися здатися ледачими або відчувають дискомфорт, коли намагаються звільнитися від нав'язливих думок (а не виходить).

У новому дослідженні професора Мішель Ньюман з Університету штату Пенсильванія з'явилося інше пояснення подібним спалахам стресу. За її версією, тривожні люди уникають розслаблення, тому що це разюче відрізняється від їхнього звичного стану - це підсилює наступний напад тривоги.

Чи є вихід із ситуації? Ньюман стверджує, що тривожним людям обов'язково потрібно відпочивати, але перед цим себе потрібно правильно налаштувати. Перш за все, потрібно усвідомити, що розслабитися не завжди виходить з першого разу, а деякі релаксації неможливі без побічних ефектів.

І в цей момент автор цієї публікації, який постійно відчуває тривогу, але наполегливо практикує йогу, подумки зазначив: ага, а ти спробуй себе переконати. Виходить ще більший стрес, тому що "а раптом не вийде".

Замкнуте коло якесь 😂.

Матерiали по темi
Стрес не встоїть перед жартами, сміхом та почуттям гумору
Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту