Фото: Unsplash

Тварин з українських цирків передадуть у зоопарки та притулки: рішення Міненерго

Але для цього потрібне схвалення депутатів.

Міненергетики та захисту довкілля України планує повторно подати на розгляд до парламенту законопроєкт про заборону використання тварин у цирках.

У разі, якщо його позитивно оцінять депутати, тварин передадуть на утримання в притулки, зоопарки та заповідники.

"Тварини не повинні жити в цирку", - заявили в прес-службі міністерства.

Відзначається, що відповідний законопроєкт №9453 вже подавали до Верховної Ради, але у зв'язку з припиненням повноважень парламенту 8 скликання, його відкликали.

Експерти з міністерства планують долучитися до робочої групи, щоб розглянути всі аспекти правильної передачі тварин із державних цирків.

А ми відзначимо, що не всі співробітники цирків підтримують цю ініціативу. Раніше "Йод" поспілкувався із заступником директора Національного цирку України Мариною Новосьоловою, яка заявила, що не можна забороняти використання тварин у цирках, тому що це принесе їм більше шкоди, ніж користі.

"Моя особиста думка: не можна забороняти використання тварин у цирках. Ці тварини народжені відразу там, з дитинства вони, як і їхні батьки, - артисти. Їх не можна випускати зараз на свободу, - зазначила Новосьолова. - Заступник міністра екології сказав мені, що будуть створюватися "природні парки", куди планують перевозити циркових тварин. Але скажіть, за які гроші їх будуть там годувати? Хто за ними буде доглядати, лікувати? У цирку за кожною твариною закріплено мінімум три людини, які їх регулярно і ретельно оглядають".

У свою чергу, зоозахисники та дресувальники відзначають, що утримувати тварин у цирках як мінімум неетично. Крім того, їх самопочуттю шкодять умови, в яких їх утримують, а також жорстоке поводження співробітників цирку, яке не раз фіксували активісти.

Більше про нюанси використання тварин у цирку - нижче 👇.

Матерiали по темi
"На тварин з кліток можуть дивитися тільки такі ж невільні люди": історія Одеського цирку
Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту