У Барселоні провели незвичайний "перепис населення" - підрахували щурів

Photo by Alex Smith from Pexels
Міських гризунів стає дедалі більше, а хвороби, які вони розносять - дедалі екзотичніші.

Агентство громадської охорони здоров'я Барселони представило результати першого перепису каналізаційних щурів у цьому місті Іспанії, повідомляє animalshealth.es.

Результати перепису дадуть можливість зрозуміти і зважити ризики, пов'язані із щурами, щоби потім розробити стратегію моніторингу та контролю за зростанням популяції цих гризунів.

Методика, яку використовували фахівці для підрахунку, полягає в наступному. Більше 900 кілометрів міської каналізаційної мережі Барселони розділили на відрізки по 90 метрів і на кожному з цих ділянок розмістили по 30 пасток. Пастки перевіряли упродовж чотирьох ночей поспіль.

У кожну пастку потрапило в середньому більше 11 щурів (11,24 щурів). З огляду на загальну протяжність каналізаційної системи, зокрема ті ділянки, куди люди потрапити не можуть, розрахункова кількість щурів перевищила 200 000 особин.

Популяція гризунів, що живуть у наземної частини міста, в підрахунках не бралася до уваги.

За словами керівника служби з нагляду і контролю за міськими шкідниками Віктора Перачо, в порівнянні з 2014 роком відбулося значне збільшення кількості гризунів у столиці Каталонії. Воно становить 24%.

Дослідження показало, що кількість з'єднань каналізаційних і дренажних систем сприяє зростанню популяції каналізаційних щурів, оскільки "вони припускають наявність їжі, води, укриття і точки виходу назовні".

За словами керівника дослідження біолога Томаса Монталво, більше 40% проаналізованих щурів показали стійкість до антибіотиків та інших засобів, які часто використовуються для боротьби з інфекційними захворюваннями. Але барселонські гризуни, на відміну від своїх родичів у США і Канаді, не володіють стійкістю до хімічних засобів знищення.

85% проаналізованих зразків були заражені десятьма різними видами паразитів. П'ять з цих видів були раніше відомі, а два виявлені в Європі вперше.

"Багато хвороб, що розносяться щурами, можуть впливати на здоров'я людей, але у нас досі немає прямих доказів того, що хвороба передавалася при тісному контакті із щурами", - підсумував Монталво.

Знаючи ретельність європейських дослідників, треба думати, що тепер кожного спійману щура сфотографують, дадуть йому прізвисько і видадуть біометричний ветеринарний паспорт.

Герман Старенький
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту