У Барселоні вимагають знести пам'ятник Колумбу, бо він асоціюється з работоргівлею

Фото: Vicens Dorse, Pixabay
Знаменитий монумент - один із символів міста.

Протести проти расизму докотилися до Іспанії. Там, в столиці Каталонії - Барселоні, пройшла демонстрація. У числі вимог активістів був і демонтаж 60-метрової статуї першовідкривачу Америки, яка знаходиться на початку пішохідної вулиці Рамбла і вважається одним із символів міста, пише Noticia.

Фото: Biljana Jovanovic с сайта Pixabay

На думку активістів, фігура Колумба нагадує про работоргівлю. Глава парламентської групи En Comu Podem в регіональному парламенті Джессіка Альбіак заявила, що Колумб "зробив можливою колонізацію територій за допомогою геноциду".

Пізніше пропозицію підтримали в андалуському відділенні партії Podemos, заявивши, що "це гарна ідея".

Мер Барселони Ада Колау виступила на захист пам'ятника Христофору Колумбу, але запропонувала встановити табличку з історичною довідкою та поясненням актуальної позиції міської влади і суспільства. Або навіть організувати тематичну виставку.

За словами мера, це б дозволило пояснити жителям і гостям міста, що сьогодні іспанське суспільство різко засуджує работоргівлю і критично ставиться до колоніального минулого.

"Ми хочемо бути антирасистським містом, але для цього ще треба багато зробити", - зазначила Колау.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Viktoria Karpinets
Чого б іспанцям на шибениці не полізти, або, скажімо, не потопитись за власним бажанням на підтримку не знати чого? Хай пригадають, що їхні не такі вже далекі предки активно торгували темношкірими рабами, повні трюми негрів на продаж возили. Якщо вже так гризуться асоціаціями з работоргівлею.
17 черв 2020 р., 10:26
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту