У Білорусі знайшли печатку Володимира Мономаха (фото)

Фото: wikipedia.org
Дивовижна знахідка відноситься приблизно до 1113 року.
Фото: museum-grodno.by

У білоруському місті Гродно здійснили цікаву знахідку. Як повідомляє місцевий історико-археологічний музей, кілька днів тому під час робіт на Новому замку виявили пачатку, яку можна віднести до перших років існування Гродно.

Такі свинцеві печатки затискалися на шнурках прикріплених до документів, наприклад, листів. З печаткою працюватимуть фахівці, але вже можна припустити, що вона належить князю Володимиру Мономаху, батькові гродненської княжни Агафії.

На одній стороні - зображення Василя Кесарійського (небесного покровителя Мономаха, який мав ім'я Василь у хрещенні), а на іншій - напис давньоруською мовою з проханням про божу допомогу.

Такі печатки відносяться до пізнього періоду правління Володимира Мономаха (після 1113 року). У музеї нагадують, що в 1116 році великий київський князь Володимир Мономах віддав заміж свою дочку Агафію за князя Всеволодка Давидовича. Князь Всеволод (Усеваладка) і згадується як гродненський князь у 1127 році - році першої літописної згадки про Гродно.

Фото: museum-grodno.by
Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту