Фото: Unsplash

У Ботсвані слони топчуть поля фермерів. Ті придумали відлякувати їх дискотекою

Найдивовижніше, що метод робочий. Може, і на наших кротів спрацює? ?

У південноафриканській країні Ботсвана запустили експеримент, який має зупинити набіги слонів на сільськогосподарські поля.

Виявляється, в поселеннях біля національного парку Чобе це величезна проблема. Слони стадами приходять на угіддя і топчуть злаки, кущі та стебла з майбутніми овочами. Вони роблять це не навмисно: через поселення проходять стежки, якими слони ходять до водопоїв. Найчастіше це відбувається вночі.

Щоб відлякати слонів, на полях встановили стробоскопи, що блимають різними кольорами в момент, коли фіксують рух поруч. З метою перевірити ефективність методу, стробоскопи встановили тільки у двох "постраждалих" поселеннях. А у двох інших поселеннях цього не робили, зазначає rfi.

Виявилося, що лазери, які використовують в клубах, відлякували слонів у 75% випадків. Крім того, вони не шкодять тваринам і не завдають шкоди довкіллю.

Вчені забули сказати, що вони ще слонів розважають. Або фермерів? ?

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту