У чому критики фіналу "Гри престолів" помиляються: розклад режисера

Обурені розвитком подій, глядачі серіалу створили петицію з вимогою перезняти фінал шоу. То події не так розвиваються, то герої не вмирають, то вмирають, але не так, як хочеться. Отже, чому нас не влаштовують сюжетні повороти і вчинки героїв?

Чому багатьом з нас здається, що фінал зливають, що автори не впоралися, що Мартін покинув нас напризволяще і так далі?

Тому що, за великим рахунком, ми ще не бачили шоу такого масштабу, в якому би персонажі діяли як звичайні люди: припускатися помилок; впадати у відчай; змінювати плани; не вміти або не хотіти жити так, як здається правильним.

Ми звикли до так званої трьохактної структури, до Шляху героя, коли людина проходить череду змін, трансформацій і обов’язково виграє свій двобій із супротивником. Ми очікуємо, що персонажі будуть поводитися, керуючись логікою (правильно виставляти оборону Вінтерфелу), бо так нам простіше сприймати. Будь-яке відхилення від звичного плану викликає обурення. Але давайте по порядку.

Найбільше дискусій викликав вчинок Дейенеріс. Критики закидають раптову зміну характеру, швидке божевілля, нелогічність мотивів і так далі. Мовляв, вона перемогла Серсею, все - її мрія здійснилася! Так, логічно було б злізти з дракона, увійти в тронну залу й сісти в омріяне крісло. Проте люди рідко керуються логікою у власних вчинках.

С приводу її "прискореного прощання із кукухою" можу вам порадити передивитися хоча б перший сезон. Ви побачите, що Дені пройшла шлях становлення тирана через безліч випробуваннь. Вона не була святою та доброзичливою зі своїми ворогами, та й почуття справедливості в неї було, м’яко кажучи, своєрідне. Підкорюйся або помри – це не риторика миротворця.

Джейме

На думку глядачів, він мав залишитися з Брієною та виховувати дітлахів. Адже герой пройшов складну трансформацію від мерзотника до лицаря. Він не міг отак просто все зруйнувати і повернутися до Серсеї, це злив.

Ні, мої любі, це вибір. Це вибір людини, яка розуміє, що сила кохання, яким би хворим та жорстоким воно не було, перевищує усі доводи логіки чи інстинкту самозбереження.

Коли ти кохаєш так глибоко, тобі начхати на усіх, навіть на власне життя. Зв’язок між братом та сестрою був не лише у сексі та спільних дітях. Вони були двійнятами, разом прийшли до цього світу. "Важливі лише ми" - цю фразу Джейме повторював декілька разів. Тому зливом персонажу було б якраз залишити його на Півночі, під шкурами теплого ліжка Брієни.

Арія

Так, вона висококласна вбивця. Дівчинка, яка увесь серіал жила жагою помститися Серсеї. І ось за п’ять хвилин до здійснення мрії вона змінює думку. Злив!? Ні. Битва за Вінтерфел навчила її обирати життя, говорити богу смерті "не сьогодні". Тому слова Пса на неї подіяли. "Я жив помстою усе життя, і подивись на мене - хочеш бути схожою?" Арія не хоче. Чи не вперше за все своє життя вона хоче іншої долі для себе.

Серсея

Люди бідкаються, що не побачили, як "Навіжену королеву" з’їсть дракон або пошматують дотракійці. Проте її смерть була навіть більш драматичнішою. Вона померла за два кроки від порятунку, коли її надія на життя та життя її дитини була така досяжна. Лише уявіть, як це – відчувати, що ось-ось будеш врятованою, народиш омріяну дитину і вмить опинитися у пастці. Її сльози та благання були справжніми.

Ми спостерігали зміну поведінки персонажів, переходи від поганців до героїв і навпаки. Сценаристи ризикнули зобразити людей різними, суперечливими, непередбачуваними. Після цього шоу в сценарній майстерності встановляться нові правила, за якими персонаж може діяти, як справжня людина, сповнена протиріч, страхів, темних сторін, людяності і честі.

Драматургія такого рівня змушує глядача розмірковувати над вчинками героя, знову і знову повертаючись до історії. Це і є, по суті, головне завдання сценариста – змусити вас заглиблюватися у видовище всім серцем.

Можливо, через деякий час, в українській кіноіндустрії та телевізійній кухні люди, які приймають рішення, зрозуміють, що час простих героїв пройшов. Що протагоніст легко може стати антагоністом. Що негідників може бути декілька, і не всі вони мають вмирати героїчно (хтось може померти раптово, тривіально або не вмерти взагалі). Що драматургія вже не може обмежуватися тими правилами, на яких вона була збудована...

Це шоу дає дорогу безлічі історій, які засновані на глибокій драмі кожної окремої людини, а не на тому, як повинен будуватися сценарій, щоб ви не напружували свій мозок і справно купували попкорн в кінотеатрах.

Матерiали по темi
HBO показала тизер фінальної серії "Гри Престолів" (відео)
Ольга Гдуля
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту