Фото: Unsplash

У Чорному морі на один квадратний кілометр припадає 90 предметів сміття - ЄС

Через забруднення води страждають дельфіни.

Чорне море у два рази забрудненіше, ніж Середземне.

Про це йдеться у повідомленні делегації ЄС від 30 липня, передає Радіо Свобода.

Великі річки несуть у море від 6 до 50 одиниць сміття на годину, 80% з якого - пластик.

"А саме пляшки, фантики від цукерок і пакети", - підкреслюється в повідомленні.

На основі досліджень акваторії між Україною, Грузією й Росією за 2017 рік, експерти підрахували, що у Чорному морі в середньому знаходиться 90 з половиною предметів сміття на квадратний кілометр. Для порівняння, у Середземному морі цей показник не перевищує 50.

Фото: Unsplash

Висока концентрація сміття у морі загрожує місцевій екосистемі. У воді виявили бензопірен, пестициди, інсектициди, а також ртуть й антипірени. У звіті підкреслили, що кількість популяцій дельфінів у морі є "відносно низькою", найбільше їх мешкає біля дельти Дунаю та острова Зміїний.

Але моніторингова місія виявила й позитивні тенденції. Так, у Чорному морі стало більше колоній червоних водоростей та європейського осетра, який вважали практично зниклим видом.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту