У Фінляндії собаки на нюх навчились розпізнавати збудника COVID-19

Фото: Unsplash by Jamie Street

Вчені Генсільського університету провели дослідження зі спеціальними натренованими собаками. Під час цього вони навчили чотирилапих розпізнавати на нюх людей з коронавірусом. Виявляється, собакам легко відрізнити специфічний запах COVID-19, пише DW.

Вже за кілька тижнів дослідження перші собаки змогли з упевненістю відрізняти зразки сечі хворих на COVID-19 пацієнтів від здорових людей. І, до речі, майже з такою ж точністю, як ПЛР-тести.

"Ми вже маємо великий досвід у тренуванні собак для розпізнавання хвороб. Але було фантастично спостерігати, як швидко вони навчилися розпізнавати новий запах", - каже Анна Гієльм-Бйоркман, доцентка ветеринарного факультету університету Гельсінкі.  

Такі перспективні результати з Фінляндії є важливими й для інших груп дослідників, зокрема з Великої Британії, Франції та Німеччини, які теж тренують собак розпізнавати коронавірус.

Зараз фінські науковці готуються до наступного етапу дослідження, під час якого собаки розпізнаватимуть більшу кількість проб пацієнтів. Вони сподіваються, що такий їх результат допоможе надалі виявляти інфікованих в аеропортах, наприклад.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту