У Каліфорнії випав "кавуновий" сніг (фото)

Фото: Facebook Yosemite National Park
Опади забарвилися через пігмент, вироблений водоростями.

"Може на календарі і серпень, але на висоті 9500 футів (майже 2900 метрів) – сніг і лід. Цей сніг червоного кольору часто називають "кавуновим", - написали у своєму пості працівники національного парку Йосеміті, що у Каліфорнії. Адже саме там зараз можна спостерігати надзвичайно цікаве природне явище. На схилах національного парку "примостився" сніг рожевого відтінку.

На фото, якими поділились працівники парку на Facebook видно, що сніг лежить на березі озера у високогір'ї. Чому сніг зовсім не білосніжний, як має бути, а рожевий – пояснюють так: у воді  присутні холодолюбиві водорості, які цвітуть при температурах вище нуля. Саме вони й дали рожевий чи то червоний пігмент.

Фото: Facebook Yosemite National Park

"Ці водорості, як правило, зелені, але містять спеціальний червоний пігмент, так званий каротиноїд, який діє як бар'єр, що захищає хлорофіл водоростей. Водорості використовують цей природний "сонцезахисний крем", щоб уберегти себе від занадто великої кількості тепла та шкідливого ультрафіолетового випромінювання", - коментують вчені.

Скільки ще там пролежить незвичайний сніг – невідомо. Тож, якщо раптом вам пощастило опинитися десь неподалік Каліфорнії – не прогавте це дивовижне явище.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту