У Китаї запатентували перший смартфон з технологією Li-Fi замість Wi-Fi

Втім, з'ясувалося, що обидві технології можуть мирно співіснувати в одному телефоні.

Ми ще не встигли оговтатися від новин про 5G та 6G, як світ технологій розбурхала нова подія. Китайський гігант BBK Electronics уже розглядає альтернативу Wi-Fi у вигляді Light Fidelity. Li-Fi - це відносно нова технологія для бездротової передачі даних, що використовує світло, а не випромінювання, яке застосовується в Wireless Fidelity. Li-Fi забезпечує приріст у швидкості передачі даних у 100 разів, значно безпечніший і енергоефективніший стандартного Wi-Fi, пише hightech.plus.

BBK подала в Китайське національне відомство інтелектуальної власності (CNIPA) патентну заявку на смартфон під брендом Oppo з підтримкою Li-Fi й світлодіодною лампочкою для передачі інформації в грудні 2019 року. 31 липня вона офіційно отримала відповідний патент.

Oppo заявляє, що планує використовувати Li-Fi в мобільних пристроях, а сама система істотно перевершить Wi-Fi в швидкості передачі даних і зменшить затримку сигналу. Однак з практичних і фінансових причин Li-Fi, як вважають експерти, ймовірно, буде реалізований тільки для отримання вхідного трафіку, оскільки швидкість завантаження є вузьким місцем для технології Wi-Fi.

Тобто Wi-Fi може залишитися в довгостроковій перспективі каналом для вихідного трафіку, надсилання запитів з пристрою, в той час як Li-Fi забезпечить набагато більш швидке завантаження даних на пристрій. В результаті дві технології легко можуть співіснувати, до того ж видиме світло не заважає радіохвилям.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту