У китайських школах встановили роботів-лікарів – вони самостійно обстежують дітей (відео)

Фото: newscientist.com
У країні бракує медичних працівників, тому діагностику хвороб тепер проводить штучний інтелект.

У понад 2 тисячах китайських шкіл та дитсадків за здоров'я дітей віднині відповідатимуть роботи. Як пише lastampa.it, там встановили робота-сканера на ім'я Walklake, що здатен діагностувати захворювання.

Тепер перед початком занять дітлахи підходять привітатися з електронним другом, а той тим часом їх оглядає – очі, рот, руки, щоб виявити симптоми хвороб. Наприклад, кон`юктивіт чи інші інфекційні захворювання.

Робот обладнаний всіма необхідними камерами та датчиками. Його головна мета полягає у тому, щоб у разі виявлення хвороби, не дозволити їй поширитися серед інших учнів школи чи дитсадка. Щойно захворювання виявлено – Walklake сповіщає про нього вчителів та керівників навчального закладу, а ті вже можуть відправити дитину із занять додому. Однак, звісно ж, якщо є підозра на серйозний недуг від лікаря-робота, дитину відправляють до лікаря реального, людського. Окрім того, робот складає щоденні звіти про загальний стан здоров'я учнів школи.

У Китаї – нестача медичних працівників, а уряд країни вимагає щоденний моніторинг стану здоров'я дітей. Тож штучний інтелект має компенсувати дефіцит кадрів.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту