У Львові за два тижні зруйнували дві модерністичні мозаїки (фото)

Фото: Facebook Зручне місто
Одну з них обіцяють повернути на місце, про долю другої поки нічого не відомо.

Зруйнували і оком не кліпнули. Як повідомляє "Хмарочос", забудовники у Львові знищили вже 2 модерністичні мозаїки. Один із забудовників відбувся штрафом, пише Хмарочос.

У Львівські міські раді кажуть, що за демонтаж панно на магазині "Океан" забудовника оштрафували на 90 тисяч гривень (це 45 прожиткових мінімумів). Реконструкцію магазину розпочали ще у лютому цього року. За планом, будівля мала залишати свою назву, наявність рибного магазину та, головне, мозаїку радянських часів. Але плану та слова дотримано не було.

Фото: Facebook Зручне місто

Тепер мер Львова Андрій Садовий заявив, що забороняє забудовнику продовжувати роботу. Дозволить лише в тому випадку, якщо той поверне мозаїку на її звичне місце.

Забудовник запевняє, що лише демонтував мозаїку та планує повернути на місце на новозбудовану стіну. Перевіряємо інформацію. Скажу лише, що без відновлення мозаїки ніхто нічого там не збудує.
Андрій Садовий

Пізніше з'явилася інформація про ще одну постраждалу мозаїку. На сторінці спільноти Ukrainian Modernism у Facebook повідомили, що інший забудовник знищив панно з мозаїки на заводі "Кінескоп". Кажуть, що планують побудувати там офісний центр.

Нагадаємо, що поки в Україні руйнують – за кордоном про наші пам'ятки постмодернізму пишуть у книгах. Польське видавництво Zupagrafika випустило фотокнигу Eastern Blocks: Concrete Landscapes of the Former Eastern Bloc ("Східні панельки: бетонні краєвиди колишнього Східного блоку"). До видання увійшли знімки кількох київських модерністичних будівель. Серед них - радянська мозаїка у житловому кварталі на Шулявці.

Матерiали по темi
Київські брутальні панельки потрапили до польської книги про постмодернізм – про них пише The Guardian (фото)
Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту