У людства залишилося 1,5 року на порятунок клімату Землі - екологи

Фото: Bob Blob / Unsplash
Раніше вчені стверджували, що у нас є ще 12 років.

До кінця 21 століття людству потрібно зменшити зростання середньої температури по всій планеті. Вчені з Міжурядової комісії з кліматичних змін (IPCC) повідомили, що скорочення викидів вуглекислого газу більш ніж на 45% до 2030 року можуть запобігти незворотним наслідкам глобального потепління на Землі.

Але прогнози погіршилися. Екологи стверджують, що тепер прийняти всі концепції рішення з порятунку планети потрібно до кінця наступного року, зазначає BBC. Для цього за півтора року повинні консолідуватися всі політичні сили й громадські організації, інакше буде пізно.

Ганс Шеллнгубер, директор Постдамського інститут вивчення кліматичних змін, переконаний, що терміни життєздатності нашої планети стрімко скорочуються: "Математичне моделювання змін клімату - річ уперта: планету можна вилікувати протягом наступних декількох років, але можна смертельно поранити через необачність до 2020 року".

Фото: Jonathan Kemper / Unsplash

У 2015 році в Парижі було підписано кліматичні угоду, яка, однак не працює на повну силу: країни не можуть дійти єдиної думки, які саме правила варто ввести для втілення її норм.

Для цього світовим лідерам потрібно негайно розробити нові концепції щодо зменшення викидів вуглекислого газу та інших проблем, що ведуть до глобального потепління. Якщо тенденція щодо викидів збережеться в нинішньому вигляді, то до 2100 року середня температура на планеті зросте на 3 градуси за Цельсієм.

Нагадаємо, що за прогнозами ООН, до 2050 року на Землі буде жити близько 10 мільярдів людей. Рівень споживання ресурсів планети значно перевищить кількість її запасів, що приведе до голоду і смертельних хвороб.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту