У магнітному полі Землі вчені NASA помітили аномальне явище

Фото: скріншот відео
Воно може порушувати роботу бортових комп'ютерів і супутників.

Вчені NASA виявили аномалію в магнітному полі Землі. Це явище спостерігається над Південною Америкою та південною частиною Атлантичного океану. Завдяки цьому воно отримало назву Південно-Атлантична аномалія, пишуть на сайті Національного управління з аеронавтики і дослідження космосу.

Магнітне поле Землі діє як захисний щит навколо планети. Воно відштовхує і затримує сонячні частинки. Однак в районі Південно-Атлантичної аномалії щит слабшає і дозволяє частинкам наближатися до поверхні планети ближче, ніж зазвичай. Вчені зараз детально слідкують за незвичним явищем.

Причиною виникнення аномалії вважають дві особливості ядра Землі: нахил осі і потік розплавлених металів всередині зовнішнього ядра планети.

Чим це загрожує? Випромінювання частинок в цій області може вивести з ладу бортові комп'ютери і перешкодити збору даних із супутників, які проходять через нього. 

Поки що можемо не переживати, адже за даними вчених, Південно-Атлантична аномалія не робить видимого впливу на повсякденне життя на планеті. Та недавні спостереження показують, що аномалія розширюється на захід і дія щита продовжує слабшати. Фахівці також прогнозують, що область аномалії може розділитися на дві частки, а це створить додаткові проблеми для роботи супутників.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту