У нідерландському місті 10% асфальту планують замінити травою

Фото: Unsplash by Shyam
Таким чином хочуть трохи зменшити наслідки кліматичних змін.

У місті Арнем, Нідерланди, за майбутні десять років планують змінити 10% асфальту на газони, кущі та дерева. Але навіщо? Все просто: в такий спосіб хочуть пом`якшити у місті наслідки кліматичних змін, пише The Guardian.

Зелені зони вбиратимуть дощову воду та знижуватимуть температуру повітря. Муніципалітет поставив собі за мету, аби 90% опадів вбиралося у ґрунт, а не стікали у зливову каналізацію.

Навколо людних площ і комерційних зон у місті створюватимуть "охолоджувальні маршрути". Там висаджуватимуть дерева та будуватимуть штучні водойми, які забезпечуватимуть затінок й охолоджуватимуть повітря.

Передусім асфальтове покриття зніматимуть з доріг, які мало використовуються. Усі матеріали, що залишаться, сподіваються використати якось інакше або продати.

Таке рішення впроваджують саме в Нідерландах, адже значна частина території країни розташована нижче рівня моря, тож проблема затоплення є нагальною. В Арнемі також надаватимуть ґранти мешканцям, які запропонують варіанти ефективного збирання дощової води, а також тим, хто встановлює "зелені дахи".

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту