У Новій Зеландії почервоніли льодовики (фото)

Фото: Liz Carlson/Young Adventuress
Швидше за все, це наслідок пожеж в Австралії.

Наслідки масштабних лісових пожеж в Австралії позначилися на льодовиках Нової Зеландії: сумні знімки зробила тревел-журналіст і фотограф Ліз Карлсон, пролітаючи на вертольоті над національним парком Маунт-Аспайрінг на Південному острові Нової Зеландії, пише vokrugsveta.ua.

"Дивовижно виявляти вплив пожеж на такій відстані", - написала вона в своєму блозі Young Adventuress.

Невідомо, що саме викликало появу червоного забарвлення на льодовиках. За словами старшого наукового співробітника новозеландського Національного інституту водних і атмосферних досліджень Кріса Брандоліні, це може бути сажа або вуглецевий матеріал з обпаленої деревини.

Також причиною явища міг бути і пил з Австралії, адже австралійський верхній шар грунту багатий оксидами заліза, що надає йому характерний червоний відтінок.

Фотографії Ліз Карлсон показують, наскільки взаємопов'язані екосистеми нашої планети. Забруднення може досягати навіть найвіддаленіших від його джерела районів, а екстремальні погодні явища стають все більш суворими, оскільки клімат Землі швидко змінюється в глобальному масштабі.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту