У Польщі встановлюють вуличні холодильники - для зайвої їжі (фото)

Photo by Ernest Brillo on Unsplash
Наші географічні сусіди дбають, щоби зайві продукти не викидали - їх можуть з'їсти нужденні.

На вулицях Вроцлава (Польща) працює близько 20 холодильників соціального типу, кожен з них користується попитом і відповідає потребам місцевих жителів, розповідає poland2day.com.

Ідея соціального холодильника досить проста. Пристрій встановлюється в людному місці й усі охочі можуть залишити в ньому їжу - за умови, звісно, що термін придатності продуктів харчування не закінчився. Тим, що лежить на полицях соціального холодильника, може скористатися будь-хто. Таким чином можна уникнути викидання на смітник продуктів харчування, що придатні для вживання.

Фото: poland2day.com

Викидання продуктів є однією із серйозних проблем як у Польщі, так і в усій Європі. За різними даними, лише в Польщі у сміттєві баки відправляється до 9 мільйонів тонн продовольства на рік. Це один з найвищих показників серед країн Євросоюзу.

У Вроцлаві перший соціальний холодильник з'явився торік, зараз їх продовжують запускати - вибирають місця, здійснюють усі необхідні електричні підключення. Активісти стежать за тим, щоби холодильники були заповнені й не стали жертвами вандалів.

У деяких містах України вже є соціальні бібліотеки. Там люди залишають свої прочитані книги та можуть взяти почитати будь-яку вподобану книгу. Але соціальний холодильник - це теж дуже крута ідея. Навіть якщо в ньому не буде продуктів, то в літню спеку там можна трохи охолодитися!

Герман Старенький
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту