Фото: Charles 🇵🇭 / Unsplash

У повних людей домашні тварини частіше схильні до ожиріння - вчені

Чим рідше вихованець їсть, тим більше шансів у нього набрати зайвого.

Понад 55% собак у США страждають на зайву вагу.

Таку статистику навели в Асоціації по профілактиці ожиріння домашніх тварин (Аssociation for Pet Obesity Prevention), у якій вирішили боротися зі згубною для здоров'я вагою тварин. Результати їх дослідження лякають: практично 40% домашніх песиків не просто мають проблеми із зайвою вагою, а страждають на ожиріння.

Фото: Unsplash
Матерiали по темi
Українська компанія представила нове покоління розумних камер для хатніх тварин (фото)

Вчені вирішили з'ясувати, у чому причина такої катастрофічної ситуації з повнотою у собак. Спочатку вони припускали, що на вагу вихованця впливають гормони - за аналогією до людей. Але пізніше з'ясувалося, що величезний вплив на стан вихованця має графік приймання їжі. У тих вихованців, які їдять один раз на добу, більше зайвої ваги, ніж у тих, кому насипають повні миски корму протягом дня. Вчені стверджують, що такі тварини можуть самі вибирати, коли їм перекусити, і не страждають від нестачі їжі, на відміну від своїх голодних побратимів.

Але не тільки це відкриття дивує. Виявилося, що фізична форма господаря теж впливає на стан вихованця. У повних людей на 35% більше вгодованих вихованців, ніж у худих; мало не третина домашніх улюбленців страждають на ожиріння, якщо їх господар теж має подібну проблему.

Точних відповідей на питання "А чому це так працює", вчені дати поки не можуть. Вони допускають, що зайва вага у вихованців з'являється через те, що господар, який страждає на переїдання, під час своїх перекусів також годує й свого улюбленця, а той рідко може відмовитися від ласощів.

Зате вчені пояснюють, чому повні люди так люблять підгодовувати свою собаку. Все через почуття провини, що ти їси, а твій вухатий друг - ні 😥. 

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту