У Римі реконструювали зовнішність Рафаеля - виявилося, що він "фотошопив" собі ніс і молодився

Фото: phys.org
Вчені довели, що саме Санті похований в Пантеоні.

Італійські вчені повідомили, що створили тривимірну реконструкцію обличчя знаменитого живописця епохи Високого Відродження Рафаеля Санті, пише phys.org.

Реконструкцію провели за допомогою гіпсового зліпка, який зробили з черепа, ексгумованого в 19 столітті. Справа в тому, що науковці досі не були впевнені, що тіло, поховане в Пантеоні Рима, належить саме Рафаелю.

Тепер же сумнівів не залишилося - 3D-зображення дивним чином схоже на автопортрет, зроблений художником. Тож тепер можна з упевненістю стверджувати - один із найславетніших і найбагатших художників Італії помер у Римі в 1520-му році у віці 37 років.

Але є нюанси. Виявилося, що Рафаель на портретах трохи коригував форму носа, а також зображував себе молодшим, ніж був насправді.

"Ми знаємо, що Рафаель часто малював себе молодшим за свої роки, і ця модель дозволяє нам побачити його таким, яким він був насправді", - заявили вчені.

Ось так зображував себе Рафаель:

Фото: wikipedia.org

А таким був насправді:

Фото: phys.org

Дотепер немає однозначної думки про те, чому художник так рано пішов з життя. За однією з версій, він вів досить розгульний спосіб життя і заразився сифілісом. За іншою - помер від пневмонії, яку підхопив, відвідуючи своїх коханок прохолодними ночами.

У будь-якому разі, попри ранній відхід, Рафаель мав монументальний вплив на розвиток мистецтва. Його картина "Сікстинська Мадонна" є однією з найбільш впізнаваних в історії:

Фото: wikipedia.org
Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту