У США успішно випробували на людях спрей від депресії

Photo by Sydney Sims on Unsplash
Новий препарат вже схвалили для клінічного використання, невдовзі він з'явиться в продажу.

Американська психіатрична асоціація повідомила про успішне завершення фінальної фази клінічних досліджень з вивчення дії спрею від депресії - назального антидепресанту під назвою ескетамін (esketamine). Як повідомляє hightech.plus, препарат виявився дієвим, тому в США вже схвалили його подальше використання.

У третій фазі клінічних досліджень взяли участь майже 200 осіб з помірною та важкою формою депресії, у яких перед цим лікування мінімум двома антидепресантами не мало ефекту.

У першій групі учасники отримували ескетамін в комбінації в недавно розпочатим антидепресантом. Друга група отримувала спрей-плацебо та антидепресант, що раніше не використовувався. 

Матерiали по темi
Брітні Спірс завершує кар'єру через психічний розлад

Вчені відзначили, що поліпшення симптомів депресії в групі з ескетаміном було значно більшим на 28 день терапії. При цьому перші покращення були зафіксовані набагато раніше.

Правда, відзначені й деякі побічні ефекти - нудота, запаморочення, дисоціація і погіршення смакових відчуттів. 7% учасників з першої групи припинили лікування через побічні ефекти. Але в основному "побочки" спостерігалися невдовзі після прийому препарату і усувалися впродовж 1,5 годин.

Попри побічні ефекти, автори налаштовані оптимістично:

"Комбінована терапія із застосуванням ескетаміну була ефективною, а поліпшення у пацієнтів були зафіксовані вже впродовж перших 24 годин", - говорить співавтор дослідження Майл Тейз.

💊💊💊

Відсьорбни скоріш 100 грам – і мерщій у Телеграм!

Ти не п'єш? Кури бамбук – і скоріш до нас в Фейсбук!

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту