У столиці відкриють "кризову кімнату" для жертв домашнього насилля

Фото: Unsplash by Sydney Sims
Там можна буде пройти медогляд та отримати психологічну допомогу.

У Києві відкриють заклад, де рятуватимуть постраждалих від домашнього насилля. Це так звана "кризова кімната", де можна буде перебувати до 10 днів. При цьому отримати психологічну допомогу та медогляд, пишуть на офіційному сайті КМДА.

Заступниця голови КМДА Марина Хонда розповідає:

"Контакт-центр 15-51 опитав 3500 громадян. Більшість з них чітко розуміє, що таке насильство в родині. Є чітке розуміння класифікації видів насильства. Але відсутнє розуміння - куди звертатися, якщо ти став жертвою домашнього насильства. Таких серед опитуваних виявилося понад 2800 осіб".

Тому і відкриють таку кімнату, яку можна буде відвідати у разі, якщо поліція задокументує факт насилля. Щоправда, жертві потрібно для цього знайти всі документи та зорієнтуватися, що робити далі.

"Якщо у людини є родичі - з ними зв’язуються. Якщо геть немає куди йти, тоді збираються документи для поселення в притулок до вирішення питання", - каже Марина Хонда.

Відкрити цю "кімнату" планують навесні 2020 року. 

Додамо, що після опитування визначили, що майже 3,5 тисячі  респондентів вважають, що сексуальний акт без згоди іншої особи є домашнім насильством. 3 тисячі респондентів вважають, що фізичне покарання дітей є домашнім насильством. А 2 тисячі 800 респондентів вважають, що заборона працювати (шукати роботу), навчатися також є домашнім насильством. 

Матерiали по темi
У Києві критична ситуація з домашнім насиллям. Лише 10% постраждалих жінок звертаються по допомогу
Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту