Фото Олександра Прокопенка

У Тимошенко одна стабільність: четвертому підряд президенту погрожує імпічментом

Юлія Володимирівна не зраджує собі у всіх сенсах. Красиві сукні, солодкі обіцянки виборцям і прокльони конкурентам.

26 лютого кандидат у президенти Юлія Тимошенко заявила, що разом з іншими фракціями у Верховній раді починає процедуру імпічменту президента Петра Порошенка. Підстави – розслідування журналістів, які опублікували історію про схеми збагачення оточення Порошенка на оборонці.

- Те, що журналістами було знайдене, підпадає під статтю 111 Кримінального кодексу України. Це державна зрада, умисно вчинена громадянином України на шкоду суверенітету, територіальній цінності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній безпеці країни, - заявила Тимошенко.

Попри серйозність звинувачень і доказів, які оприлюднили журналісти, від дій ЮВТ (так Тимошенко лагідно називають у її офісі) дуже сильно пахне дежавю. Порошенко – четвертий президент, якому вона погрожує зробити імпічмент.

2010 рік – заява про збір підписів депутатів всіх рівнів за імпічмент Віктора Януковича. Це було після підписання "харківських угод", які продовжили термін перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі до 2042 року. Та за півтора року до її ув'язнення по справі перевищення влади при підписанні газових угод з Росією.

2008 рік – юристи Блоку Юлії Тимошенко розробили проект подання народних депутатів про імпічмент Віктору Ющенку "у зв'язку з вчиненням злочинів" за ознаками восьми статей.

Першим у переліку злочинів, за які Ющенка хотіли відсторонити від посади, як не дивно, був указ президента про дострокове припинення повноважень Верховної ради V скликання.

Це саме те скликання парламенту, розпуску якого дуже довго добивалася Тимошенко від Ющенка. Згадайте, у 2006 році були чергові вибори до Верховної ради. За політичними домовленостями, Тимошенко мала стати прем'єром, а спікером - Петро Порошенко. Однак після виборів голова Соціалістичної партії Олександр Мороз домовився з головою Партії регіонів Віктором Януковичем і перший пішов у спікери, а другий у прем'єри. І не можна сказати, що Віктор Андрійович цьому дуже пручався.

Юлія Володимирівна рік добивалася розпуску парламенту V скликання. Потім Ющенко здався і підписав указ 2 квітня 2007 року. Після позачергових виборів Тимошенко очолила уряд і пішла "згадувати" минуле.

Розправи вона тоді жадала не сама, а з Партією регіонів. Це був початок "широкої коаліції" Тимошенко і Януковича у 2009 році.

"нульові". Юлія Тимошенко – учасник акції протесту "Україна – без Кучми". Добитися відставки не вдалося. Леонід Кучма – президент, якому найчастіше обіцяли влаштувати імпічмент. Перший раз - у 1997 році. 3 вересня комітет Верховної ради з правової політики та судової реформи вніс таку пропозицію на розгляд депутатів. Причини – зловживання владою. З того часу заклики відсторонити Кучму лунали не тільки з боку Тимошенко, а й Павла Лазаренка, соціаліста Олександра Мороза і навіть комуніста Петра Симоненка.

Легенда про імпічмент

Жоден український президент не пройшов процедуру імпічменту. Віктор Янукович втратив владу після того, як виїхав з України до Росії. 22 лютого 2014 року Верховна Рада прийняла постанову "Про самоусунення президента України від виконання конституційних повноважень та призначення позачергових виборів президента України". Янукович був оголошений таким, що у неконституційний спосіб самоусунувся від виконання своїх конституційних обов'язків.

Ганна Мамонова
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту