У Всесвіті зафіксували найбільший вибух з часів Великого

Photo by NASA on Unsplash
Причину викиду енергії вчені поки назвати не можуть.

Міжнародний центр радіоастрономічних досліджень (ICRAR) зафіксував найбільший вибух у Всесвіті з часів Великого вибуху, пише Snob.

Вибух стався в районі надмасивної чорної діри в одній з галактик в надскупченні Змієносця - на відстані близько 390 мільйонів світлових років від Землі. Викид енергії перевершив попередній зафіксований рекорд у п'ять разів. Вибух, за словами професора ICRAR Мелані Джонстон-Холітт, тривав сотні мільйонів років - ніби у сповільненій зйомці. За астрономічними мірками це явище можна назвати швидкоплинним. Причина викиду енергії поки невідома.

Вчені звернули увагу на аномалію в надскупченні Змієносця ще в 2016 році, спостерігаючи за ним за допомогою рентгенівського телескопа Chandra. На краю центральної частини надскупчення було помітно щось схоже на отвір.

Об'єкт почали розглядати довгохвильовими радіотелескопами - Murchison Widefield Array в Австралії і Giant Metrewave в Індії. Виявилося, що в плазмі, що оточує чорну діру, знаходиться порожнина, заповнена високоенергетичними частинками. Астрономи вважають, що утворити її міг вибух величезної потужності.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту