Україна і Росія підписали угоду про транзит газу: що це означає

Фото Нафтогаз
Вчора пізно вночі про це повідомив Володимир Зеленський, а сьогодні Нафтогаз пояснив, чому це дійсно хороша новина

Кінець року, але не досягнень. Україна підписала контракт на транзит газу на п’ять років, впродовж яких ми отримаємо щонайменше понад $7 мільярдів. Сторони можуть продовжити контракт ще на десять років. Українська ГТС буде завантажена, а це – енергетична безпека та добробут українців! Мінімально гарантована прокачка – 65 мільярдів кубометрів газу в перший рік і по 40 мільярдів у наступні чотири. Фактично ж прокачувати можемо більше. Європа знає, що ми не підведемо в енергетичній безпеці, - написав президент України Володимир Зеленський на свій сторінці в Фейсбук.

Що конкретно це означає для країни, пояснили у Нафтогазі:

"Переговори, які велися останні 4 діб майже без перерв, завершились. Маємо транзитну угоду. 

На цих переговорах, ми вперше, за багато років мали дійсно сильну позицію. Рекордні запаси газу в ПСГ дозволили не хвилюватись щодо проходження опалювального сезону за будь-яких сценаріїв, а санкції США проти Північного потоку-2 змусили Газпром почати хвилюватись щодо виконання своїх зобов’язань перед європейськими споживачами.

Вчасно проведений анбандлінг посилив нашу переговорну позицію і дав нам можливість перейти на роботу за європейським правилами на наших кордонах. 

Тепер Україна має, принаймні 5 років, для того, щоб повністю реформувати свій газовий ринок та інтегруватись до загальноєвропейської енергетичної системи". 

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту