Україна і Росія підписали угоду про транзит газу: що це означає

Фото Нафтогаз
Вчора пізно вночі про це повідомив Володимир Зеленський, а сьогодні Нафтогаз пояснив, чому це дійсно хороша новина

Кінець року, але не досягнень. Україна підписала контракт на транзит газу на п’ять років, впродовж яких ми отримаємо щонайменше понад $7 мільярдів. Сторони можуть продовжити контракт ще на десять років. Українська ГТС буде завантажена, а це – енергетична безпека та добробут українців! Мінімально гарантована прокачка – 65 мільярдів кубометрів газу в перший рік і по 40 мільярдів у наступні чотири. Фактично ж прокачувати можемо більше. Європа знає, що ми не підведемо в енергетичній безпеці, - написав президент України Володимир Зеленський на свій сторінці в Фейсбук.

Що конкретно це означає для країни, пояснили у Нафтогазі:

"Переговори, які велися останні 4 діб майже без перерв, завершились. Маємо транзитну угоду. 

На цих переговорах, ми вперше, за багато років мали дійсно сильну позицію. Рекордні запаси газу в ПСГ дозволили не хвилюватись щодо проходження опалювального сезону за будь-яких сценаріїв, а санкції США проти Північного потоку-2 змусили Газпром почати хвилюватись щодо виконання своїх зобов’язань перед європейськими споживачами.

Вчасно проведений анбандлінг посилив нашу переговорну позицію і дав нам можливість перейти на роботу за європейським правилами на наших кордонах. 

Тепер Україна має, принаймні 5 років, для того, щоб повністю реформувати свій газовий ринок та інтегруватись до загальноєвропейської енергетичної системи". 

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту