Українців з закритої китайської провінції повернуть додому днями. І безкоштовно

Посольство України в КНР відреагувало на інтерв’ю з українкою Христиною Раду, яка розповіла “Йоду” про життя під час карантину і те, за яких умов нашим громадянам пропонують виїхати з закритої провінції.

"Самостійно виїхати з міста неможливо. Але всі українці, які живуть у провінції, постійно на зв'язку з консульством. Для нас створено спільний чат, -розповіла нам дівчина, яка вже кілька років викладає англійську в Китаї і зараз знаходиться в закритому місті Ічан. -

Днями нам запропонували екстрену евакуацію за свій рахунок. На два тижні в одну з європейських країн. А потім, якщо нічого не вирішиться - в Україну. Багато хто відмовився.

Я, наприклад, хочу, щоб мене евакуювали до мене додому. Це не дуже приємно - бути на карантині в чужій країні. Тут я відчуваю себе в безпеці на цю мить”.

Сьогодні ми отримали реакцію на наш запит від Посольства України в КНР.

"Консульський відділ Посольства України в КНР не пропонував громадянам України екстрену евакуацію за власний рахунок. З громадянами України, які перебувають у населених пунктах провінції Хубей, де введено карантинні обмеження, Посольство підтримує постійний контакт, - прокоментував "Йоду" Тимчасовий повірений у справах України в КНР Віктор Пономарьов.  

У перші дні оголошення карантину Посольством, дійсно, опрацьовувалась можливість вивезення цих громадян України чартерним рейсом однієї з європейських країн. При цьому підкреслювалось, що евакуація громадян країнами Євросоюзу здійснюється виключно безкоштовно. Однак, на той час Посольство не мало точної відповіді, чи буде безкоштовним карантин і переліт з відповідної столиці в Україну.

Посольством опрацьовуються питання евакуації наших громадян  виключно за рахунок бюджету України". 

За його словами, планується, що громадян України, які перебувають у провінції Хубей, буде евакуйовано з міста Ухань до Києва чартерним рейсом ближчими днями. Бажання залишити Китай висловила 51 особа (всього, за даними Посольства, там проживає 57 українців):

"Наразі Посольством опрацьовуються питання евакуації громадян України з інших населених пунктів провінції Хубей, які вони не можуть залишити самостійно у зв’язку з введенням Урядом КНР особливого режиму карантину". 

Українці зможуть виїхати з Китаю за умови відсутності ознак захворювань та згоди на проходження карантину після прибуття в країну. Місце перебування на карантині визначать компетентні органи за участю спеціалістів МОЗ України:

"Уповноваженою урядовою міжвідомчою комісією здійснюється все необхідне, щоб евакуація була проведена у максимально безпечний спосіб для евакуйованих та оточуючих осіб із обов’язковим дотриманням усіх спеціальних, в т.ч. карантинних, заходів упродовж постевакуаційного періоду".

Ольга Ліцкевич
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту