Українська піаністка Надя Шпаченко отримала Grammy: що про неї відомо

Від Харківського симфонічного до Карнегі-хол: як музикант-новатор змінює класичну музику і чому її альбом варто послухати всім.

Сьогодні вночі в США відбулась 62-а церемонія вручення престижної премії Grammy. Для багатьох стало сюрпризом, що цього року серед переможців є музикант з України. Це піаністка-новатор Надя Шпаченко, яка отримала премію Grammy в номінації "Кращий збірник класичної музики" за свій альбом "The Poetry Of Places".

"Дуже дякую всім! У мене ще не було ані секунди, щоб віддихатися. Це так нереально, я просто літаю в повітрі! Дякую від щирого серця всім, хто працював зі мною над "The Poetry Of Places", і всім, хто підтримував цей альбом! Завтра я відповім на кожне ваше повідомлення і викладу тонну фотографій! Люблю вас усіх!" - написала Надя на своїй сторінці в соціальній мережі.

У 2016 році вона вже запропонувала на цю нагороду сразу в трех номінаціях за свій дебютний альбом "Жінка за новим фортепіано".

"Йод" тим часом зібрав всю інформацію, яка відома про піаністку з України.

Навчалася музики в Україні, Ізраїлі та США

Фото із соціальних мереж Наді Шпаченко

Наді Шпаченко - 42 роки. Вона народилася в Україні ще за часів Радянського союзу і перші кроки у музиці зробила саме в нашій країні. Вже з 5 років Шпаченко вчилася основ фортепіано, віолончелі та композиції в музичній школі, а в 13 років до неї прийшло перше визнання - її виступ із симфонічним оркестром Харківської філармонії приніс дівчині 2-ге місце у Всеукраїнському конкурсі юних композиторів.

У 1991 році сім'я Шпаченко переїхала до Ізраїлю, проте вже через 4 роки Надя вирушила в США, щоб здобути ступінь бакалавра класичної музики в Кембриджі, Массачусетс.

Серед її педагогів кращі музиканти з різних країн - Джон Перрі з Лос-Анджелеса, Віктор Розенбаум з Бостона, Віктор Дерев'янко з Ізраїлю і Серафима Шварц з України. Можливо, саме така мультикультурна освіта допомогла Наді виробити свій унікальний новаторський стиль у жанрі класичної музики.

У 2016 році вона вже претендувала на  Grammy одразу в трьох номінаціях за свій дебютний альбом "Жінка за новим фортепіано".

Її музику люблять навіть ті, хто ігнорує класику

Під час своїх концертів Шпаченко грає на роялі, але паралельно доключає найрізноманітніші інструменти - іграшкове фортепіано, клавесин, перкусію, синтезатор. Часто виступає з прем'єрами творів сучасних композиторів.

"Я помітила, що цю музику слухають навіть ті, хто зазвичай не слухають класику, - розповідала про свій альбом американським ЗМІ Надя. - Вони відчувають з нею зв'язок, бо це щось абсолютно інше". 

Надя виступала на кращих майданчиках усього світу: Музей мистецтв Лос-Анджелеса, музей "Phillips Collection" у Вашингтоні, "Chateau de Modave" в Бельгії, "Concertgebouw" в Амстердамі та Карнегі-хол у Нью-Йорку.

А от в Україні її, на жаль, можна почути не так часто. Близько 10 років тому Національний симфонічний оркестр запрошував її на XVII міжнародний фестиваль "Музичні прем'єри сезону". В рамках святкування 70-річного ювілею українського композитора Юрія Іщенка Надя вперше представила його Концерт для фортепіано з оркестром № 2, сонату для фортепіано № 2, Фортепіанний квартет № 2, Чотири мазурки і дотик Шопена.

Сини-двійнята і чоловік-звукоінженер

Нині Надя - Стейнвей Артист,  професор музики в Каліфорнійському державному політехнічному університеті в Помоні та Університеті Клермонта.

Уже 20 років Надя в шлюбі з американцем Баррі Вергер-Готесман - звукорежисером і власником студії, яка спеціалізується на запису класичної музики. 

Надя разом із коханим чоловіком Баррі

З чоловіком Надя познайомилася ще під час навчання в Кембриджі. Усі три її альбоми були записані на його студії. І піаністка не перестає дякувати йому за підтримку, яку він їй надавав усі ці роки:

"Не тільки тому, що він звукоінженер, а за все. Він дарував мені натхнення і давав поради на кожному етапі роботи".

У пари підростають сини-двійнята.  

Матерiали по темi
Король піаністів з Києва, який отримав 25 "Греммі"
Ольга Ліцкевич
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту