Українська письменниця вперше отримала літературну премію Європейського Союзу

Фото: euprizeliterature.eu
39-річну Гаську Шиян відзначили за цьогорічний роман "За спиною".

Українська письменниця Гаська Шиян отримала Літературну премію Європейського Союзу (European Union Prize for Literature). Це перша українська лауреатка в історії цієї нагороди, повідомляє osvitoria.media.

Пані Шиян відзначили за роман "За спиною", що вийшов друком цьогоріч. Він розповідає про життя 27-річної Марти, яка трималась подалі від політичних новин, та одного дня її коханий взяв повістку до армії. Роман про переоцінку цінностей, намагання втечі і складні рішення під час війни отримав дуже високі відгуки критиків.

"Цей роман не просто стилістично вправний і зрілий, але й важливий для сучасності, адже вписує війну в Україні в універсальний людський контекст.  Авторка переводить цю війну з безпечної рубрики "десь там на дикому Сході" у тривожну рубрику "тут, у нашій спільній Європі". Бо цей конфлікт — справді тут, на нашому континенті, і він у той чи інший спосіб стосується всіх нас, європейців", - сказано у висновку членів Українського журі.

Фото: fabulabook.com

"Роман "За спиною" — про сучасну Україну, але не лише про неї. Він — про наш псевдобезпечний сучасний світ, який є всуціль крихким, починаючи від сім’ї, і закінчуючи суспільствами, державами, глобальними інституціями".

Усього відібрали лауреатів із 14 країн. Переможці отримують п’ять тисяч євро та підтримку, спрямовану на переклад та промоцію свого твору.

Гаська (Галина) Шиян — українська перекладачка, письменниця зі Львова. Наразі живе у Києві. Дебютний роман Гаськи вийшов 2014 року - Hunt, doctor, Hunt! Основну частину книги авторка написала за допомогою мобільного телефону, коли була тимчасово прикута до ліжка.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту