Українська письменниця вперше отримала літературну премію Європейського Союзу

Фото: euprizeliterature.eu
39-річну Гаську Шиян відзначили за цьогорічний роман "За спиною".

Українська письменниця Гаська Шиян отримала Літературну премію Європейського Союзу (European Union Prize for Literature). Це перша українська лауреатка в історії цієї нагороди, повідомляє osvitoria.media.

Пані Шиян відзначили за роман "За спиною", що вийшов друком цьогоріч. Він розповідає про життя 27-річної Марти, яка трималась подалі від політичних новин, та одного дня її коханий взяв повістку до армії. Роман про переоцінку цінностей, намагання втечі і складні рішення під час війни отримав дуже високі відгуки критиків.

"Цей роман не просто стилістично вправний і зрілий, але й важливий для сучасності, адже вписує війну в Україні в універсальний людський контекст.  Авторка переводить цю війну з безпечної рубрики "десь там на дикому Сході" у тривожну рубрику "тут, у нашій спільній Європі". Бо цей конфлікт — справді тут, на нашому континенті, і він у той чи інший спосіб стосується всіх нас, європейців", - сказано у висновку членів Українського журі.

Фото: fabulabook.com

"Роман "За спиною" — про сучасну Україну, але не лише про неї. Він — про наш псевдобезпечний сучасний світ, який є всуціль крихким, починаючи від сім’ї, і закінчуючи суспільствами, державами, глобальними інституціями".

Усього відібрали лауреатів із 14 країн. Переможці отримують п’ять тисяч євро та підтримку, спрямовану на переклад та промоцію свого твору.

Гаська (Галина) Шиян — українська перекладачка, письменниця зі Львова. Наразі живе у Києві. Дебютний роман Гаськи вийшов 2014 року - Hunt, doctor, Hunt! Основну частину книги авторка написала за допомогою мобільного телефону, коли була тимчасово прикута до ліжка.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту