Українські вчені розробили тест-систему для діагностики коронавірусу

Фото: Unsplash by Fusion Medical Animation
Зараз її готують до випуску на базі Інституту молекулярної біології і генетики НАН України.

У січні 2020 року з`явилась перша інформація про епідемію нового коронавірусу в провінції Хубей Китайської народної республіки. Щойно наші науковці дізнались про це, то одразу почали працювати над створенням вітчизняних тест-систем для діагностики COVID-19.

Зараз - хороші новини. Українським вченим з Інституту молекулярної біології і генетики НАН України вдалось це зробити. Вони розробили вітчизняну тест-систему для виявлення коронавірусу та зараз готуються до випуску її на базі цього ж Інституту НАН України. Про це пише прес-служба НАН на офіційному сайті.

Окрім цього створили робочу групу з проблем (наслідків) поширення коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні, до якої увійшли провідні вчені.

Президент України подякував за такі здобутки у своєму новому зверненні до українців. 

"Ми отримали першу партію експрес-тестів, виготовлену Інститутом молекулярної біології Національної академії наук України. Я дякую нашим вченим, нашим фахівцям за те, що в короткі терміни змогли це зробити", - сказав Володимир Зеленський.

Допомога ЄС з Китаю

Відомо, що 18 березня в Китаї не було зареєстровано жодного випадку зараження коронавірусом. І зараз країна вирішила допомагати Європейському союзу у боротьбі з COVID-19. 

Президент Єврокомісії зазначила, що Китай пообіцяв надати два мільйони хірургічних масок, 200 тисяч респіраторів і 50 тисяч наборів для тестування.

"У січні Євросоюз допоміг Китаю, пожертвувавши 50 тонн обладнання. Сьогодні ми вдячні за підтримку Китаю. Нам потрібна підтримка одне одного у важкі часи", - зазначила Урсула фон дер Ляйєн.

Вона додала, що ЄС нарощує виробництво засобів захисту, але для цього буде потрібно декілька тижнів.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту