Український психолог пояснила, як боротися з панікерами навколо нас

Фото: Gerd Altmann з сайту Pixabay
Як заспокоїтися самому і заспокоїти інших?

На фоні оголошення пандемії коронавірусу, запровадження карантину в Україні - у багатьох людей здають нерви. Так, багато хто вже почав змітати продукти з полиць супермаркетів, запасаючись "на чорний день". Відомий український психолог Юлія Мелащук пояснила механізм цього стану і те, як з ним можна впоратися.

"Змінений стан - це те, що настає при паніці. Страх викликає злість і агресію (навіть любляча матір кричить на дитину, коли сильно лякається за неї). Страх і паніка викликають таку кількість напруги, що її хочеться скинути в найлегший спосіб - злість і гнів", - написала Мелащук в своєму Фейсбуці.

"Якщо відчуваєте, що здатні встояти проти паніки, поставтеся до тих, хто у зміненому стані, лояльніше. Вони - перелякані, як діти".

Як же боротися з панікерами?

"Є два способи:
  1. 1Не відповідати на агресію гнівом і відійти в сторону.
  2. 2Мегаскладний - заспокоїти. Не фразою "все це фігня", а фразою "я розумію тебе, тобі страшно, ми переживемо це разом".

Будьте одне до одного добрішими. Доброта заспокоює".

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту