Фото: Pixabay.com

В Англії знайшли давно загублений фрагмент Стоунхенджу

Камінь зник безвісти 60 років тому. Виявилося, що його викрав археолог під час розкопок стародавньої споруди.

Блудний син повернувся!

У Великій Британії знайшовся фрагмент Стоунхенджу, який вважали втраченим упродовж 60 років.

Як повідомляє Bloomberg з посиланням на "Англійську спадщину", ідеться про фрагмент одного з величезних каменів легендарної споруди.

Камінь знайшли під час археологічних розкопок у 1958 році. Але практично одразу він пропав - про артефакт нічого не чули упродовж півстоліття. Як виявилося, камінь викрав учасник експедиції Роберт Філліпс. Спочатку він зберігався в його офісі, але потім "мігрував" разом зі своїм господарем у США.

На честь свого 90-річчя, Філліпс вирішив повернути знахідку додому - британській історичній комісії "Англійська спадщина".

Місцеві вчені впевнені, що утрачений фрагмент дозволить вирішити головну загадку Стоунхенджу - його походження і мету самого будівництва.

Історична довідка

Стоунжендж - одна з найвідоміших і найнеоднозначніших археологічних пам'яток у світі. Загадка його спорудження досі залишається не відкритою. За однією з версій, Стоунхендж був храмом для давніх жителів Британії, за іншою - це одна з найдавніших обсерваторій у світі.

Ну що ж, сподіваємося, "подарунок" від Філліпса допоможе вирішити цю дилему 🤔.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту