В Антарктиці зеленіє сніг

Фото: Unsplash by Paul Carroll

Жовтий чи коричневий сніг легко можна побачити.? Але точно не зелений. А в Антарктиці такий з`явився, і це точно не нормально.

Дослідники Кембріджського університету і Британської антарктичної служби проаналізували супутникові дані, які зібрали в Антарктиці за період 2017-2019 роки. Після цього спеціалісти склали мапу мікроводоростей на півострові, пише CNN, спираючись на результати дослідження в журналі Nature Communications.

Тоді все стало зрозуміло. Щороку значно зростає кількість водоростей, тому сніг зеленіє. Головна причина цього - глобальне потепління. Вчені кажуть, що таке явище дуже насторожує, адже має негативний вплив на живі організми. Кажуть, що водорості поглинають кисень і що їх більше, то менше повітря для інших організмів. 

За даними дослідження, на півострові виявили 1 679 ділянок із зеленими водоростями на поверхні снігу, їхня загальна площа становить 1,9 кв. км, що поки не так багато.

"У міру того як Антарктика прогрівається, ми прогнозуємо, що загальна маса водоростей буде збільшуватися", - стверджує доктор Ендрю Грей, автор статті і провідний дослідник з Кембриджського університету.

Ще вчені кажуть, що сповільнити поширення водоростей можливо. Добривом для них є екскременти птахів, але зміни клімату негативно впливають на популяцію пернатих, тому водорості втрачатимуть джерело поживних речовин. Усе в природі взаємопов`язано.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту