В Антарктиді відколовся найбільший за 50 років айсберг (фото)

Фото: Pexels
Такий уламок льоду може нести небезпеку для кораблів.

Природа знову витворяє. В Антарктиді відколовся найбільший за 50 років Айсберг, пише BBC. Його вага близько 315 млрд. тонн, площа - 1636 квадратних кілометрів, а товщина - 210 метрів

Айсберг відколовся від шельфового льодовика Еймері. Назвали величезний шматок льоду D28

Дослідники кажуть, що ніякого зв'язку між цією подією та зміною клімату немає. Супутникові знімки, які роблять з 1990-их років показують, що льодовик Еймері залишається в стабільному стані, не зважаючи на його сильне танення влітку.

"В Антарктиді багато що викликає заклопотаність, але з приводу цього конкретного шельфу підстав для тривоги немає", - говорить професор Фрикер.

Спеціалісти Австралійського антарктичного підрозділу планують стежити за айсбергом D28. Кажуть, що такий великий уламок льоду може нести небезпеку для кораблів. Додають, що припливи і вітер, ймовірно, гнатимуть його на захід. І до того, як айсберг розвалиться на шматки і повністю розтане, має пройти декілька років.

Додамо також, що це не найбільший все ж льодовик в історії світу. У 2017 році від шельфового льодовика Ларсена, який знаходиться на протилежній стороні Антарктики, відколовся айсберг А68. Його площа - 5800 квадратних метрів, а вага - один трильйон тонн.

Тріщина при відколі айсберга А68. Фото: Wikipedia

Лячно, зате, як красиво...😍

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Валерий Калинский
не самый большой. Может, для этого ледника он и самый, а так - средненький. А68 поболее будет.
1 жовт 2019 р., 09:17
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту