В армії США розробили програму для визначення ідеальної дози і часу кави

Photo by Mike Kenneally on Unsplash
Тепер алгоритм доступний не тільки військовим, а й кавоманам по всьому світу.

Американські вчені розробили алгоритм, який визначає оптимальний час і дозу вживання кави. Тестували програму, яка отримала назву 2B-Alert Web 2.0 в армії США. Мета - допомогти солдатам завжди залишатися насторожі (навіть при нестачі сну), але при цьому не зловживати кофеїном.

Як пише dailymail.co.uk, система націлена на те, щоб визначити час для найбезпечнішого та найефективнішого вживання кави. Інструмент створює унікальну стратегію дозування індивідуально для кожної людини

За результатами дослідження, рівень вживання кави в армії вдалося знизити на 40%, при цьому рівень пильності солдат навпаки збільшився.

Матерiали по темi
Кавомани, радійте: вчені довели, що кава не шкодить здоров'ю - навіть 25 чашок на день

"Якщо ви не спите всю ніч, а потім ще й цілий день вам потрібно бути в стані максимальної пильності, коли і скільки кофеїну ви маєте споживати? Це питання, для відповіді на яке був розроблений 2B-Alert", - сказав керівник дослідження Жак Рейфман.

Працездатність вивчали за тестом PVT (завдання на психомоторну пильність). І, додавши до нього безліч інших чинників для точності результатів (наприклад, пікові періоди у графіку сну/неспання), вивели мінімальний бажаний рівень пильності й максимально допустиме щоденне споживання кофеїну.

Тепер програма 2B-Alert Web 2.0 є у вільному доступі в інтернеті, і нею може скористатися будь-який кофеман, щоб знати свій найкращий і найбезпечніший час для чашечки кави (а також її розмір).

Оскільки кофеїн діє по-різному для всіх, результати будуть відрізнятися.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту