В гостях у Твіттера: розкіш, що заощаджує час

Серед різного роду компаній Кремнієвої долини є й такі, що базуються безпосередньо у Сан-Франциско. Одна із них - соціальна мережа мікроблогів під назвою Twitter. Подивимось, що там усередині!

Цікавинки про WhatsAPP та Facebook ви вже мали змогу прочитати. Цього разу я спробую провести вам екскурсію головним офісом "блакитної пташки".

Тричі на місяць можна запросити гостей

Отже, компанія базується у самому центрі Сан-Франциско за адресою: 1355 Market St, San Francisco, CA. Темно-коричневу будівлю із велетенськими прямокутними вікнами важко не помітити на головній вулиці "Золотого міста". Тут кожен зівака знає, що у цих стінах розташований один з найбільших IT-гігантів сучасності.

На відміну від Google чи Facebook, компанія не оселилась в окремій власній будівлі, а вирішила орендувати офіс у центрі міста.

Як і в компанії Facebook, Twitter надає можливість своїм працівникам тричі на місяць запрошувати у гості друзів. От і мене запросив приятель-програміст, який працює тут.

Таким чином я за якихось 20 хвилин пройшов процедуру реєстрації та з радісною фізіономією стояв на одній з терас офісу популярного сервісу. 

Потрапити сюди на роботу складно, але можливо

Рівень англійської відіграє роль, проте якщо ти крутий спеціаліст та можеш оперативно листуватися англійською, швидше за все, тебе візьмуть. Співбесіди можуть тривати "вічність", а люди - проходити по шість інтерв’ю на одну вакансію.

- В Україні людей питають про якісь досягнення. А в Тwitter дізнаються про основи: основи математики, комп'ютерних наук, побудови різних систем. А також вміння взаємодіяти з командою, іншими людьми. Тобто вміння бути чемними, вміння розмірковувати щодо думки іншої людини, - розповідає друг, який охоче погодився провести мені екскурсію компанією. - Якщо людина робить тобі якесь зауваження – важливе вміння сприймати це не як критику і в багнети, а як іншу точку зору. Намагатися її швидко сприйняти й використати для відповіді. Такі речі переважно беруться до уваги. Тобто дуже важлива саме взаємодія між людьми.

"Настукати на когось – без жодного докору совісті"

Тиняючись широкими коридорами та спілкуючись із персоналом компанії, я впіймав себе на думці, що тут ніхто не понтується. Молоді люди справді привітні та щирі. Проте, за словами мого співрозмовника, інколи перше враження про колег може бути хибним. Траплялися випадки, коли народ "вилітав" з роботи за лічені хвилини. Настукати на когось тут можуть без жодного докору совісті.

- У Тwitter людям дають величезний кредит довіри разом з ще більшим рівнем відповідальності. І очікування керівництва побудовані так, що людина тієї чи іншої миті має цю відповідальність на себе взяти, - зазначає український програміст.

Що цікаво, керівники та менеджери вищої ланки один раз на два тижні проводять зустрічі зі своїми працівниками, у ході яких розповідають, що саме відбувається у компанії. Тобто постійно відбувається взаємодія між працівниками - ідея радикальної щирості щосили пропагується у цих стінах.

Ненормований робочий день та безкоштовне пиво

Щодо робочого дня, то він тут ненормований. Проте у переважній більшості чимало IT-шників працюють по вихідних, адже щопонеділка відбуваються стратегічні сесії, на яких може тривати презентація нового продукту.

- Ти можеш прийти об одинадцятій та піти о шістнадцятій. Але є певні очікування від роботи, яку ти виконаєш. Якщо людина перестає виконувати частину своїх функцій - це додає навантаження на решту команди. І це відчувається, - зазначає українець-твіттерівець.

На відміну від інших компаній-гігантів IT-галузі, обідня перерва тут розпочинається об 11:45 і триває 2 години. Працівники компанії можуть на свій смак обирати страви трьох кухонь - азійської, мексиканської та американської. Упродовж усього дня, на різних поверхах офісного приміщення, працюють снек-бари, у яких, до слова, присутнє безкоштовне пиво.

Своє ательє та середня зарплата

- Усі речі, які пов'язані з максимально ефективним використанням часу людини, присутні. Наприклад, є внутрішнє поштове відділення, корпоративна спортзала, своє ательє, куди ти можеш здати свій одяг, максимально заощаджуючи час… Якщо подивитися зі сторони, майже розкіш. Та коли глянути на це з точки зору компанії, це раціональне зерно. Бо левова частка, за що компанія платить своїм працівникам, це саме їхній час. І немає сенсу робити так, щоб власний час витрачався на якісь інші речі, - зазначає друг.

Щодо зарплати, то інженери-програмісти у Twitter у середньому отримують $126 174 на рік ($10 000 на місяць). Водночас  контрактні працівники можуть отримувати й менше – близько $90 000 ($7500 на місяць), а досвідчені "задроти" - $185 000 (більше $15 000 на місяць).

-  Це середня зарплата по ринку, абсолютно середня. Нічого надзвичайного в цьому немає. Зарплата, яка дозволяє спокійно жити, але не відкладати. Чому я так про це кажу? Бо хліб коштує три долари. А три долари, якщо перевести в українські гривні, це майже 100 гривень, - посміхається IT-шник.

Замість післямови

Резюмуючи візит до чергового офісу американського інтернет-гіганта, я знову впіймав себе на думці, що в такого рівня компаніях ти - піщинка. Вирватися в "аристократи" неможливо. А навчитися працювати під слоганом "себе показати – на інших подивитися" тут справді цікаво. І не важливо, скільки часу та за які гроші. Адже досвід, отриманий у цих стінах, не купиш за жодні пенні. 

Фото: Володимир Мула

Володимир Мула
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту