В Індонезії почервоніло небо через масштабні лісові пожежі

Eka Wulandari
Поки рятувальники гасять пожежу, фізики спостерігають за дивовижним явищем, через яке не лише небо над країною стало червоним, а й повітря.

- Це не Марс. Це Джамбі. Людям потрібно чисте повітря, а не дим, - написав у Твіттері мешканець Індонезії Зуні Шофі Ятун Ніса, і виклав відео, яке не можливо пройти повз. 

В Індонезії та меншою мірою у Малайзії масштабні лісові пожежі. У тому регіоні вони зазвичай відбуваються з липня по жовтень, коли сезон посухи. Але цьогоріч за перші вісім місяців  вже спалено близько 328 724 га землі. Дуже багато і викликало одне з найгірших задимлень за останні роки. 

Один житель провінції Джамбі, який зробив фотографії неба, сказав, що через дим у нього боліли очі та горло, передає BBC. Ека Вуландарі із села Мекар Сарі в провінції Джамбі зробила серію знімків криваво-червоного неба близько опівдня у суботу.

 - Це реальні фото та відео, які я зняла на телефон, - розповіла Ека Вуландарі кореспонденту BBC. 

Eka Wulandari
Eka Wulandari
Eka Wulandari

За словами професора Ко Ті Йонг із Сінгапурського університету соціальних наук, червоне небо це наслідок явище, як називають Релеївське розсіювання. 

Завдяки цьому фізичному явищу люди бачать небо голубим, захід сонця червоним. А під час таких масштабних пожеж, як зараз в Індонезії, небо весь час червоне.

Відбувається це наступним чином. Через дим у повітрі збільшується кількість дрібних часточок - 0,05 мікрометра або менше. Їх кількості достатньо, щоб червоне світло розсіювалось сильніше, ніж синє світло - і саме тому людина бачить більше червоного, ніж синього. 

Релеївське розсіювання не впливає на температуру. Воно говорить про збільшення часточок. 

Чому горить? 

Як пише BBC, частину відповідальності за задимлення покладають на великі корпорації та дрібних фермерів, які користуються сухим періодом для очищення землі для вирощування пальмової олії, целюлозних та паперових плантацій підсічно-вогневим методом.

Ця методика дуже популярна у регіоні, та є, мабуть, найпростішим способом для фермерів очистити свою землю і допомагає їм позбутися будь-яких захворювань, які могли вплинути на їхній урожай.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту