В Іспанії реставратор-любитель перетворив картину "Непорочне зачаття" на "Картопляну Мадонну"

Фото: надане колекціонером/europapress.es
Схоже, зіпсована картина стане новим інтернет-мемом.

Реставратор меблів з Валенсії зіпсував копію картини "Непорочне зачаття" художника Бартоломе Естебана Мурільйо (оригінал роботи зберігається в мадридському музеї Прадо), пише TJournal.

Приватний колекціонер запропонував реставраторові за 1200 євро почистити картину, але щось пішло не так, і обличчя Мадонни змінилося до невпізнання. Спроби відновити картину не привели до успіху. Підсумкову роботу вже охрестили "Картопляною Мадонною".

Фото: Фото: надане колекціонером/europapress.es

Після цього інциденту експерти зажадали зробити суворішим законодавство, щоби роботу з реставрації можна було довіряти тільки професіоналам. Професор Галицької школи зі збереження та реставрації культурної спадщини Фернандо Каррера назвав людей, які беруться за такі завдання без потрібних навичок "пройдисвітами" і сказав, що вони все псують і руйнують речі.

Фото: Фото: надане колекціонером/europapress.es

Цей випадок нагадав усім історію про "Пухнастого Ісуса". Тоді прихожанка намагалася відновити зображення Христа на стіні церкви в місті Борха, але також зіпсувала його.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту