В Іспанії створили добриво з помідор і удобрюють ним помідори

Photo by Elaine Casap on Unsplash
Винахід вже назвали найбезпечнішим для рослин, довкілля та людини.

Нітрати більше не страшні – дослідники із Університету Альмерії (Іспанія) тестують біодобриво нового покоління. Як повідомляє interempresas.net, методика полягає у тому, що на ґрунт у теплицях, де ростуть помідори, наносять залишки помідорів із попереднього врожаю, які тут виросли. При цьому добриво вже вважається таким, що пройшло термообробку, бо висохло під дією сонця.

Цей процес, відомий як біосоляризація, разом з природним підживлювальним дією, що відбувається при розкладанні рослинних залишків, покращує характеристики ґрунту і звільняє його від патогенів та шкідників. Як результат, томати дають такий же чудовий урожай, як і ті, для яких використовували промислові добрива. Однак добриво з помідорів – надзвичайно дружнє до навколишнього середовища, а також до людини, яка споживатиме нові плоди.

Науковці запевняють, що за певних умов, використовуючи цей метод, від хімічних добрив можна повністю відмовитися. У майбутніх дослідженнях вчені оцінять, наскільки нові добрива є економічно вигідними та виправданими.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту