В Ізраїлі вперше демонструють рукописи Кафки, які він заповів знищити (фото)

Фото: The National Library of Israel
За спадщину письменника, що зберігалася у швейцарському банку, роками тривала судова тяганина.

Оце так експонати - Національна бібліотека Ізраїлю отримала останню частину рукописів письменника Франца Кафки: три чорнові варіанти розповіді "Весільні приготування в селі", зошит, у якому він практикував іврит, сотні особистих листів друзям, дорожні журнали та малюнки, пише EFE.

Фото: The National Library of Israel

Франц Кафка заповів знищити роботи, що лишаться після його смерті. Але бажання митця не виконали. Всі рукописи він заповів біографу-письменнику та своєму другу Максу Броду. Саме цей чоловік не спалив документи, як хотів цього Франц, а зберіг. Потім все перейшло до Естер Гофф, яка працювала секретарем Макса Брода. А від неї рукописи успадкували дві її доньки.

Фото: The National Library of Israel

Останні декілька десятиліть архів митця зберігався у сейфах швейцарського банку. А у 2008 році почались численні затяжні судові процеси. Сестри Гофф стверджували, що творчість належить саме їм та намагались відсутити її. Навесні цього року суд постановив, що архів Франца Кафки має бути переданий Ізраїлю.

Відео відкриття одного із сейфів з рукописами Франца Кафки.

Так і сталось. У липні документи надіслали з Цюриха до Єрусалима. Тепер Національна бібліотека Ізраїлю нарешті виставила сотні листів, щоденників, зошиті, ескізів та рукописних творів Франца Кафки. Працівники бібліотеки-музею обіцяють, що до кінця року все буде оцифровано та доступне для громадськості і в інтернеті.

Фото: The National Library of Israel
Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту