В США вчені вперше надрукували на 3D-принтері корали

Фото: Unsplash by David Clode
Матеріал для них роблять з вапняку, мармуру і крейди.

Поки NASA шукає добровольців для участі в грі зі створення коралів, американські спеціалісти вже їх створюють. Вони вперше надрукували корали на 3D-принтері. Все для того, щоб зберегти коралові рифи, пише Dezeen.

Проєктом займається американська дизайнерська компанія Objects and Ideograms. Штучні корали створюють з карбонату кальцію - матеріалу, який отримують з вапняку, мармуру і крейди. 

Такі "коралові скелети" мають допомогти відновити одну з найбільш вразливих екосистем Землі. Об`єкти мають циліндричну форму і пористу поверхню. Вони змодельовані за формою природних коралів, які також складаються з карбонату кальцію. Пориста поверхня і тріщини коралів стають домівкою для коралових поліпів і морських мешканців.

"З підвищенням температури океану і його окисленням водні організми, які використовують кальцій для створення своїх будинків, швидко знищуються. Мета Coral Carbonate - надрукувати каркас для "дому", в якому біологічні організми будуть оселятися і нарощувати свої власні нові будинки", – пояснив Алекс Шофілд, архітектор і технолог-дизайнер в Objects and Ideograms. 

Перші прототипи коралів вже встановили в затоці в Сан-Франциско. Зараз вони перебувають під пильним наглядом вчених. 

Нагадаємо, що раніше вчені прийшли до висновку, що до 2100 року практично всі корали на Землі можуть зникнути. Підвищення температури світового океану призводить до того, що в воді утворюється більше вуглекислого газу. Корали не витримують кислотності води, через що масово гинуть.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту