У танго головна жінка, а не чоловік

На честь Міжнародного дня танго, який святкують 11 грудня, "Йод" поспілкувався з майстрами цього мистецтва в Україні.

Знаєте, чому Міжнародний день танго саме 11 грудня? Бо це день народження аргентинського співака та кіноактора, легендарного Короля танго Карлоса Гарделя, який вдихнув нове життя у цей танок у XX сторіччі та зробив його таким популярним у світі, що

В 2009 році ЮНЕСКО визнало танго нематеріальною культурною спадщиною людства. 💃🕺

Найпоширеніший цей стиль танцю й музики, звісно, у Буенос-Айресі (Аргентина) та Монтевідео (Уругвай). Але останнім часом танго завойовує і Україну. У нас є свої танцювальні танго-школи, є своя танго-спільнота, є танго-балети, а при посольстві Аргентини в Україні дають безкоштовні уроки танцю. Курс триває три місяці і записуватись туди треба заздалегідь - охочих вкрай багато (Йод.media перевіряв) 😊.

Чому танго стало таким популярним – в інтерв'ю нам розповіли учасники квартету Kyiv Tango Project, дуету SO Tango та танцювального театру Dance Theater Wave

Відповідають музиканти Kyiv Tango Project.

👇👇👇
Kyiv Tango Project

"Танго таке популярне, що з'явилися танго-діджеї"

- Чому танго набирає популярності в Україні? 

👩Тетяна Павлічук-Тишкевич (рояль): Коли ми починали, вісім з половиною років тому, танго асоціювалось десь з одним чи двома кафе у Києві. Там мілонгу танцювали люди, які бодай трішки це вміли. Все починалося з маленьких майданчиків, з наших друзів, колег, знайомих. Приходили за принципом: "О, це хороший музикант там грає, то давай-но сходимо", а не за принципом - послухати танго. Ми не знали, як привернути увагу на себе, бо для людей тоді слово "танго" було швидше відштовхуючим. Це був якийсь такий "нафталін", щось таке з радянських фільмів. Думали, що танго - це "троянда в зубах" та не більше. А ми розробили ноти, зробили сучасні трохи джазові аранжування, розробили концертну програму. Не мали нічого й нікого, афіша була максимально простою та непрофесійною. 

Починали, як могли. А потім різко почався якийсь бум, бо набували розвитку і вийшло, що однією ногою ми - академічні музиканти, які закінчили консерваторію, а іншою - вже у шоу-бізнесі. Сьогодні граємо філармонійну сольну програму, а завтра вже в палаці "Україна" з Настею Каменських виконуємо "Это моя ночь" у стилі танго. 

Kyiv Tango Project

- А чи є в інших країнах схожі на вас гурти?

🧑Сергій: У багатьох країнах є. Думаю, в Італії, Німеччині, Франції, Швеції, звісно, в Аргентині. Ось останнього разу ми були в Швейцарії. Там немає танго-бенду, але прийшов на наш концерт танго-діджей. У мене є знайома скрипалька, яка грає в Національному танго-оркестрі в Аргентині. Там дуже цікава форма навчання бандонеоністів. Вони не вчаться в консерваторіях, як ми, а передають свої знання "з рук в руки".

- Ви можете сказати, що танго перестало бути нішовою музикою?

👩Тетяна: Уже тепер - так. І я це кажу з надзвичайною гордістю.

- Що є в танго, окрім пристрасті?

🧑Сергій Курдицький (бандонеон): Усе, що навкруги нас, можна передати танго. Насправді, будь-яким стилем можна це зробити, але в танго, наприклад, є бандонеон, який дуже драматично звучить. Я навіть плачу деколи на концертах.

👩Тетяна: Усе, що ми відчуваємо щодня. Там уся палітра емоцій. Там навіть гумор є. Ми вже дійшли до того, що інструмент - це наша мова, ми так спілкуємося. Відчуваємо настрій і стан одне одного через музику. 

Kyiv Tango Project

- Тому, не можна сказати, що танго прийнятніший емоційним людям з гарячим темпераментом?

👩Тетяна: Не залежно від темпераменту, віку, національності. Танго - дуже універсальний стиль. 

🧑Сергій: Є такі випадки на концертах, що я бачу людей з абсолютно "кам'яним" обличчям. І одного разу знайомі знайомих розповіли, що от саме такий глядач не міг заснути до 4 ранку після нашого концерту, стільки було емоцій.

- Як на вас реагують слухачі за кордоном?

🧑Сергій: От у Швейцарії організатори концерту нам сказали, що найбільше публіки прийшло саме до нас. 

👩Тетяна: Це таке подружжя музикантів, які організовують концерти вже багато років. У них традиція - останньої суботи кожного місяця проводити концерт. Так от, вони сказали, що стільки людей, скільки прийшло до нас ще не було. Справжній ажіотаж. Ми були двічі у Китаї, і щоразу глядачі нас не відпускали. А в Лівані, наприклад, люди прийшли у своїх національних костюмах, сіли культурно, а вже під кінець концерту разтанцювалися. 

- А були в Аргентині?

👩Тетяна: Ні, поки що це в мріях. Але після концертів постійно зустрічаємо когось із Аргентини. І в них реакція завжди однакова: "Ні, так не буває. Як так виходить? Ви з України і так відчуваєте цю музику, як у нас вдома". В такі моменти ми розуміємо, що робимо все правильно – відчуваємо стиль, дух композитора. А поїхати поки що немає змоги. 

Kyiv Tango Project

- Які найцікавіші історії, пов'язані з танго, у вас траплялися?

🧑Сергій (бандонеоніст): Найнеймовірніше, на мою думку, коли на концерт до нас прийшла пара, яка мала розлучатись. А після концерту вони помирилися.

👩Тетяна: Одного разу ми зібрались на ранішній ефір на "Сніданок з 1+1". Було дуже рано, напевно, я ще не прокинулась і забула сукню, ноти всі. А Кирило забув смичок. Прийшлось викручуватись: Кирило грав контрабасовим смичком Діми, який набагато більший, мені дали якусь там сукню ведучої, туфлі на три розміри більші. Було потішно тоді.

- Що ще можна було б додати до класичного складу музичних інструментів для танго?

👩Тетяна: Теоретично, можна було б гітару. А далі вже експерименти, бо найстандартніший оригінальний набір інструментів - такий, як у нас (рояль, скрипка, контрабас, бандонеон (кнопковий акордеон). Але деколи вони дублюються. 

- Будь-яку композицію можна зробити з танго-аранжуванням? 

👩Тетяна: Так. У танго є певні закони, які можна використати будь-де. Ми хочемо колись зробити проєкт електронного танго. У Кирила була ідея купити електронну скрипку. Було б цікаво додати до танго ритмічну основу, тобто додати ударних, наприклад. 

👨‍🦲Кирило Шарапов (скрипка): Ми граємо на акустичних інструментах, і спектр звучання контрабаса та скрипки не замінить ніяка електроніка. 

👩Тетяна: До речі, запрошуємо усіх на нашу нову виставу "Exit". Її прем'єра приурочена саме до Міжнародного дня танго. Буде повна взаємодія між музикантами та артистами танцю. А суть спектаклю - розкрити людські проблеми, які найчастіше зустрічаються в житті: проблему насилля у сім'ї, алкоголю, гри в карти, кохання й ревнощів.

Відповідають танцівники SO Tango та Dance Theater Wave

👇👇👇

Партнерка встановлює рівень близькості та вказує межі дозволеного

- Що скажете про стереотип "танго – танок пристрасті, то ж його мають виконувати молоді"? 

👦Андрій Гладиш (Dance Theater Wave): "Смачнішим" танго є тоді, коли його танцюють люди "30+". Партнерам є набагато більше чого розповісти одне одному, більший багаж за спиною. Це дорослий танок. І це не в техніці річ.

👨‍🦱Сергій (дует So Tango): Можна сказати, що танго вік личить. З віком танго набуває сенсу та пікантного підтексту. Це танок натяку та нюансу.

👨‍🦲Кирило (скрипка Kiev Tango Project): Якщо подивитись, як танцюють світові зірки танго, то вони можуть просто пройтися чи зробити якісь мінімальні рухи, але в них все сказано. Це самовираження в кожному жесті, погляді, подиху.

- Чи домовляються танцівники перед виходом на сцену, до якої "межі" дійти та з яким настроєм рухатися?

👱‍♀️Галина Микитіна (Dance Theater Wave): Якщо говоримо про виставу, то ми добираємо персонажів, які впродовж вистави повністю розкриваються з тими емоціями, які спочатку ми закладаємо. А якщо говоримо про імпровізацію танго, то там немає меж. Усе на відчутті.

👦Андрій (Dance Theater Wave): Уже як дозволить партнерка. Є певні правила, які знають всі тангероси. Там партнерка вирішує, на якій відстані буде танок, чи може партнер стати близько та яка буде дистанція.

Dance Theater Wave

- То які закони має танго?

👦Андрій: Є декілька типів обіймів у танго: дальні, середні та близькі. І партнерка перед танцем своєю лівою рукою вирішує, які саме обійми будуть у танці. Якщо їй не до вподоби той чи інший партнер, то позиція - максимально на відстані. Якщо вона хоче його обійняти максимально, то позиція зміщується ближче до середини спини.

👨‍🦱Сергій: Для мене танго - це танок двох людей, які усвідомлюють сексуальний підтекст, які можуть дати той саме натяк, про який я казав. 

- То хто тоді головний у парі?

👦Андрій: Так, чоловік веде, але головна все-таки жінка. Це все діалог між чоловіком і жінкою.

👨‍🦱Сергій: Саме жінка своїми дотиками руками та ногами та їхньою сміливістю показує партнеру, що можна, а де треба "пригальмувати".

- Як ставитесь до суто чоловічого чи жіночого танго? Втрачається сенс танцю?

👨‍🦱Андрій: Насправді, не важливо, хто танцює. Це просто протистояння двох енергій. 

SO Tango
Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Людмила Хільчук
Клас!!!Так цікаво,я теж люблю танго дуже,хоча рідко його танцюю!!Дякую за емоцію!
12 груд 2019 р., 09:43
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту