В Україні перевірили масло на якість. Позитивний результат отримали лише чверть виробників

Експерти розповіли, які небезпечні домішки виявили у вершковому продукті. А також як не натрапити на фальсифікат.

Щорічно Незалежний Центр Експертиз "ТЕСТ" проводить перевірку якості українського вершкового масла. Технологи перевіряють, чи дотримуються виробники, чия продукція представлена ​​на торгових прилавках, норм виготовлення масла.

Головним маркером хорошої якості продукту є наявність у складі виключно молочного жиру. Всі інші домішки, серед яких рослинні жири, не відповідають стандарту ДСТУ. А, значить, продукт, що містить небезпечні добавки, є фальсифікатом.

За результатами тесту у 2019 році, перевірку на якість пройшли тільки три виробники масла з восьми. ?

У центрі поділилися кількома простими способами, як покупцеві самостійно перевірити вершковий продукт на якість. Особливо це актуально у зв'язку зі святами, під час яких українці активно використовують масло в готуванні ?. Згадаймо тільки ці столи зі шпротами й бутербродами з ікоркою.

  1. 1Купувати масло в перевірених місцях (наприклад, у супермаркетах шанс нарватися на фальсифікат істотно менший, ніж у продавця з вулиці).
  2. 2Переглядати результати досліджень незалежних лабораторій.
  3. 3Орієнтуватися на ціну (якщо вона нижча, ніж у перевірених продавців - величезна ймовірність, що продукт - фальсифікат).

Також серед вершкової продукції існують т. зв. спреди та рослинно-вершкові суміші. Ціна на ці продукти нижча, ніж на натуральне масло, але в центрі відзначають, що їх можна купувати.

"Суміші й спреди - це однозначно краще, ніж фальсифіковане масло, оскільки ці продукти регламентовані ТУ/ДСТУ", - зазначив Валентин Безрукий, директор центру споживчих експертиз "ТЕСТ".

Про це детальніше можна прочитати тут ?.

У центрі також додали, що покупцям потрібно бути обережними, оскільки вершкове масло часто підробляють через його високу ціну.

Тим більше, що попереду свята, і хороший стан здоров'я точно не завадить ?.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту