"Держава у смартфоні" запрацювала у тестовому режимі: що це означає та які зміни чекають українців

Фото: plan.diia.gov.ua
Всі державні послуги будуть оцифровані, про походи до державних установ можна буде забути.

27 вересня Міністерство цифрової трансформації України офіційно представили портал і додаток "Дія". Своїм проєктом, який назвали "Цифрова держава", вони хочуть об`єднати в єдиній онлайн-системі всі відомства та надати можливість отримувати громадянам там усі державні послуги. "Держава, що допомагає, а не заважає", - їх основний дивіз, пишуть на офіційному сайті.

Перший крок розробників - створити онлайн-сервіс державних послуг, де все швидко, чітко й зрозуміло. Послуги можна буде отримати через свій гаджет, не виходячи з дому. У новому додатку можна буде: зареєструвати авто та електронні права, оформити ПП, зареєструвати еМалятко, електронний кабінет громадянина, записатись до лікаря, прописати дитину онлайн і т.д. 

До речі, вже зараз на сайті plan.diia.gov.ua можна записатись на тестування будь-якої послуги. Потрібно лиш залишити свої дані та чекати лист-відповідь на пошту.

Фото: скрін plan.diia.gov.ua

Щоб користуватись послугами онлайн, вам потрібно буде зареєструвати свій власний електронний кабінет громадянина.

"Авторизувавшись у ньому (за невеличкою допомогою електронного підпису, BankID або MobileID), кожен українець зможе знайти всі дані про себе — від персональних документів до власного майна, отримати потрібну послугу, а в майбутньому проголосувати", - пишуть на сайті. 

Вигляд електронного кабінету. Фото: скрін plan.diia.gov.ua

Новий проєкт розрахований як на звичайних громадян, так і на фонди та малі бізнеси. Додамо, що кожен з них може допомогти розвитку реформи та внести свої пропозиції для її покращення вже зараз. Знову ж таки, натиснувши на сайті на кнопку "Приєднатись", та зареєструвавшись.

Фото: скрін plan.diia.gov.ua

Основні питання щодо проєкту, - відповідають розробники сервісу

- Хто фінансує проєкт?

- Держава та іноземні фонди. Керує ним Міністерство цифрової трансформації України.

- Коли запрацює сервіс?

- Перші послуги стартують незабаром (точної дати - не повідомляють). Потім протягом декількох років додаток удосконалюватимуть, оцифровуючи всі інші послуги.

- Як отримати послуги через сервіс "Дія"?

- Потрібно мати електронний підпис. Або ж через свого мобільного оператора обміняти звичайну SIM-картку на картку з електронним підписом.

- Чи безпечно зберігати особисту інформацію у сервісі?

- Так, адже платформа добре захищена. Більше того, "Дія" зберігає мінімум інформації користувачів, усі дані у шифрованому вигляді. Для зберігання критичних даних будуть використовувати блокчейн технологію розподіленого зберігання даних.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту