"Держава у смартфоні" запрацювала у тестовому режимі: що це означає та які зміни чекають українців

Фото: plan.diia.gov.ua
Всі державні послуги будуть оцифровані, про походи до державних установ можна буде забути.

27 вересня Міністерство цифрової трансформації України офіційно представили портал і додаток "Дія". Своїм проєктом, який назвали "Цифрова держава", вони хочуть об`єднати в єдиній онлайн-системі всі відомства та надати можливість отримувати громадянам там усі державні послуги. "Держава, що допомагає, а не заважає", - їх основний дивіз, пишуть на офіційному сайті.

Перший крок розробників - створити онлайн-сервіс державних послуг, де все швидко, чітко й зрозуміло. Послуги можна буде отримати через свій гаджет, не виходячи з дому. У новому додатку можна буде: зареєструвати авто та електронні права, оформити ПП, зареєструвати еМалятко, електронний кабінет громадянина, записатись до лікаря, прописати дитину онлайн і т.д. 

До речі, вже зараз на сайті plan.diia.gov.ua можна записатись на тестування будь-якої послуги. Потрібно лиш залишити свої дані та чекати лист-відповідь на пошту.

Фото: скрін plan.diia.gov.ua

Щоб користуватись послугами онлайн, вам потрібно буде зареєструвати свій власний електронний кабінет громадянина.

"Авторизувавшись у ньому (за невеличкою допомогою електронного підпису, BankID або MobileID), кожен українець зможе знайти всі дані про себе — від персональних документів до власного майна, отримати потрібну послугу, а в майбутньому проголосувати", - пишуть на сайті. 

Вигляд електронного кабінету. Фото: скрін plan.diia.gov.ua

Новий проєкт розрахований як на звичайних громадян, так і на фонди та малі бізнеси. Додамо, що кожен з них може допомогти розвитку реформи та внести свої пропозиції для її покращення вже зараз. Знову ж таки, натиснувши на сайті на кнопку "Приєднатись", та зареєструвавшись.

Фото: скрін plan.diia.gov.ua

Основні питання щодо проєкту, - відповідають розробники сервісу

- Хто фінансує проєкт?

- Держава та іноземні фонди. Керує ним Міністерство цифрової трансформації України.

- Коли запрацює сервіс?

- Перші послуги стартують незабаром (точної дати - не повідомляють). Потім протягом декількох років додаток удосконалюватимуть, оцифровуючи всі інші послуги.

- Як отримати послуги через сервіс "Дія"?

- Потрібно мати електронний підпис. Або ж через свого мобільного оператора обміняти звичайну SIM-картку на картку з електронним підписом.

- Чи безпечно зберігати особисту інформацію у сервісі?

- Так, адже платформа добре захищена. Більше того, "Дія" зберігає мінімум інформації користувачів, усі дані у шифрованому вигляді. Для зберігання критичних даних будуть використовувати блокчейн технологію розподіленого зберігання даних.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту